שתף קטע נבחר

הצעה: נזקי הקסאם יקוזזו ממיסי הפלסטינים

חבר הכנסת ישראל חסון העלה הצעת חוק לפיה ישראל תקזז מכספי המיסים שמועברים לפלסטינים את הסכומים הדרושים לפיצוי על נזקי רכוש ונפש, אובדן הכנסות וטיפולים פסיכולוגים. "ההצעה מייצגת את עקרונות הצדק הבסיסיים", אומר חסון

שיגרת - תשלם. יוזמה חדשה בכנסת מציעה להטיל על הרשות הפלסטינית את עלות הנזקים שנגרמים כתוצאה מירי הקסאמים לעבר ישראל. על פי הצעת החוק, אותה יזם חבר הכנסת ישראל חסון (ישראל ביתנו) יחד עם חברי כנסת נוספים, ישראל תקזז את הסכומים הדרושים מסך כספי המיסים שמועברים לרשות בשל רכישת סחורות על ידי הפלסטינים.

 

על פי הצעתו של חסון, הכספים יממנו את הוצאות פינוי התושבים של תושבי עוטף עזה, נזקי רכוש ונפש, אובדן ימי עבודה והכנסות, ואף טיפולים פסיכולוגים. בנוסף, מציע חסון לבצע מכספים אלה מיגון של חלקים נרחבים בעיר. לדבריו, המיגון הינו חלק בלתי נפרד מעלויות הנזק שגורמים הפלסטינים ליישובי עוטף עזה.

 

חסון מציע שהצעת החוק תחול רטרואקטיבית, החל מעת יישום תוכנית ההתנתקות. מלבד חסון, את ההצעה יזמו מספר חברי כנסת נוספים: ח"כ שי חרמש (קדימה), ח"כ לימור לבנת (ליכוד) וח"כ מתן וילנאי (עבודה).

 

"הגיע הזמן שנגרום לכך שהגורמים הרשמיים ברשות ישאו באחריות למעשיהם", אומר חסון. "הצעה זו עניינית ומייצגת את עקרונות הצדק הבסיסיים, וזו הסיבה שהיא חוצת קווים ומפלגות. המטרה בחוק זה לגרום לכך שמדינת ישראל לא תשלם מכיסה לפלסטינים על מחדליהם שלהם.

 

"לא ייתכן שקרוב לשני מיליארד שקל בשנה יועברו לרשות הפלסטינית, בעוד שבשדרות מחפשים את המיגון והשיקום אצל נדבנים. ובכלל, אני לא מכיר בעולם תקדים לפיו הנידון קונה לתליין את החבל".

 

לבנת: "זה מצב לא נורמלי שישראל מתנהגת כאילו הימים הם ימי שיגרה, וממשיכה להעביר כסף לרשות הפלסטינית בשעה שאזרחיה סופגים ירי קאסמים מהחמאס. הפסקת העברת הכספים היא צעד מתבקש והכרחי".

 

וילנאי: "יש משמעות כספית בכל הנוגע לפגיעה באזרחי ישראל. כמו שהרשות לוקחת אחריות על הקסאמים שמשוגרים משטחה לישראל - כך עלינו להטיל עליה אחריות כספית כלפי הנפגעים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם במסעדה
צילום: אמיר כהן
ח"כ חסון. רטרואקטיבית
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים