שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ביקורות משבחות ל"מדוזות" בקאן

  סרט הביכורים של הזוג שירה ואתגר קרת רשם השבוע הצלחה בשבוע המבקרים בקאן

  סרטם של שירה ואתגר קרת, "מדוזות", שהוקרן השבוע בבכורה עולמית במסגרת אירועי שבוע המבקרים בקאן, זכה לביקורות מפרגנות במיוחד. הסרט, שמספר את סיפורן של שלוש נשים שונות מאוד על רקע העיר תל אביב, זכה להגדרה של "ניצחון ישראלי" בביקורת יוצאת דופן בעיתון תעשיית הקולנוע וריאטי.

   

  "זהו עוד ניצחון לישראל, המיוצגת השנה בקאן עם שלושה סרטים בתחרויות הרשמיות", נכתב בביקורת שנפרשה על חצי עמוד בעיתון וריאטי, "סרט הביכורים של אתגר קרת ושירה גפן, זוג שזכה להצלחה בנפרד כמחברי ספרים, רושם מעבר זורם לקולנוע בסרט הבנוי באדיקות, מסוגנן בחוכמה ומגיש אנסמבל יצירתי רציני-קומי. זהו קולנוע ברמה גבוהה שמייצג אווירה אקזיסטנציאליסטית של בדידות לצד שובבות קסומה. סרט מעורר חיבה שכזה ראוי שיישטף אל חופם של כמה שיותר פסטיבלים".

   

  בסרט מדוזות מככבים שרה אדלר, נועה קנולר, מונט דה לטורה וגרא סנדלר לצד זהרירה חריפאי, אילנית בן יעקב ונעמה ניסים. בתפקידי אורח משתתפים בהפקה אסי דיין, לירון ויסמן ועמוס שוב. גם באתר האינטרנט Cineurope שעוסק בקולנוע אירופאי זכה הסרט הישראלי לשבחים. "בעוד שהמוות נוכח בסרט האירוניה הקלה בו הוא מטופל והמימד האוניברסלי של חיים שנרקמים כעבודת טלאים המשורטטת בעדינות ורגישות על ידי צמד הבמאים, מסייע לחמוק ממלכודת המלנכוליה ומלווה את הסרט באווירה נוסטלגית שדומה במידה רבה להעלאת זכרונות תוך דפדוף בתמונות ישנות במקום לחיות את החיים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מדוזות. אווירה אקזיטנציאליסטית של בדידות לצד שובבות
  צילום: יוסי צבקר
  לאתר ההטבות
  מומלצים