שתף קטע נבחר

סקר: מירוץ צמוד בעבודה עם יתרון לאילון

שלושה ימים נותרו עד לפריימריז בעבודה וסקר "ידיעות אחרונות" מציג מירוץ צמוד. המועמד המוביל הוא עמי אילון. אחריו, בהפרש קטן, אהוד ברק. בסיבוב השני הפער מתרחב. ופרץ? מדדה מאחור, אך במגמת עליה

שלושה ימים בלבד נותרו עד לפריימריז במפלגת העבודה, והמירוץ - צמוד מאי-פעם. סקר מכון "דחף" שנערך עבור "ידיעות אחרונות" בקרב מדגם של מתפקדי העבודה, מגלה הבוקר (יום ו') כי את המירוץ בסיבוב הראשון מוביל חבר הכנסת עמי אילון.

 

אילון זוכה ל-35 אחוזים של תמיכה, אולם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק לא מפגר הרבה מאחוריו, עם 31 אחוזים. מדובר בהפרש שמצוי בטווח טעות הדגימה הסטטיסטית.

 

שר הביטחון ויו"ר המפלגה הנוכחי, עמיר פרץ, זוכה לקצת נחת מהסקרים של הבוקר, המצביעים על מגמת עלייה עבורו. סקר מכון "דחף" מעניק לו 20 אחוזי תמיכה בקרב של הסיבוב הראשון. המועמדים האחרים - אופיר פינס ודני יתום - זוכים לתשעה אחוזים ולשני אחוזים (בהתאמה).

 

פער מתרחב בסיבוב השני

לפי שעה, איש מהמועמדים לא חוצה את רף 40 האחוזים, שיבטל התמודדות בסיבוב השני. "ידיעות אחרונות" בדק בסקר איך יראה הסיבוב השני בין ברק לאילון. במקרה כזה, ברק מפגר מאחור עם 39% תמיכה, לעומת אילון, שמקבל 49 אחוזים.

 

והמועמדים עצמם? שר הביטחון פרץ ממשיך לחרוש את השטח והגיע אתמול לכנס פעילים בבית העם במושב דבורה שבחבל התענ"ך.  "ביום שני אנחנו הולכים להפתיע את כולם ולנצח בגדול, ובעוד חודש אחזור לכאן כשר האוצר של מדינת ישראל" הבטיח לפעילים. "הציבור שלנו יודע להפסיד בסקרים ולנצחו בבחירות", הוסיף.

 

ברק מצידו, מכוון פניו לסיבוב הראשון - כיוון שבשני, כאמור, יתקשה לנצח. "אנחנו יוצאים לישורת האחרונה של הבחירות. לפנינו 96 שעות מכריעות. אם נפעל בהן נכון, בכל הדבקות - אנחנו ננצח, ואנחנו ננצח עוד בסיבוב הראשון", הכריז אמש בבית מפלגת העבודה בשכונת התקווה בתל אביב.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוביל בהפרש קטן. אילון
צילום: ודים דניאל
מכוון לסיבוב ראשון. ברק
צילום: עופר עמרם
מגמת עליה. פרץ
צילום: חגי אהרון
מומלצים