שתף קטע נבחר

החייל ה-2,000 בנח"ל החרדי: אם לא לומדים - לוחמים

המתגייס ה-2,000, איתמר גרילוס, אומר ל-ynet: "צריך ללמוד תורה, אבל מי שלא יכול לשבת כל היום - צריך להגן פיזית על ארץ ישראל". מנכ"ל העמותה: "יש עלייה גדולה באחוז המתגייסים לגדוד"

מזל טוב לגדוד הנח"ל החרדי "נצח יהודה": הבוקר (יום א') הגיע לשערי הבקו"ם החייל ה-2,000 של הגדוד. "אני חושב שהדרך הכי טובה להגן על ארץ ישראל היא על ידי לימוד תורה, אבל מי שלא יכול לשבת וללמוד כל היום, צריך להגן פיזית על ארץ ישראל", אומר ל-ynet איתמר גרילוס (18), תושב שכונת גבעת שאול החרדית בירושלים.  

 

גרילוס, שיחליף הבוקר את החליפה השחורה במדי הזית, למד בישיבות חרדיות ליטאיות מובחרות התגייס לגדוד בעקבות אחיו הבכור ששירת שם. הוא ישולב במסגרת מחזור כ' של הגדוד שהוקם ב-99' ונוחל הצלחה רבה. בגיוס זה נרשמה עליה של 15% בשיעור המתגייסים בהשוואה למחזור הקודם. ביום העצמאות קיבל סגן צבי עוזרי, מפקד מחלקה בגדוד, אות הצטיינות מהרמטכ"ל רב-אלוף גבי אשכנזי. 

 

"ההחלטה להתגייס התקבלה יחד עם ההורים והמשפחה שתומכים בי באופן מלא", סיפר גרילוס רגע לפני שנכנס לבקו"ם, "הציעו לי בלשכת גיוס ללכת לסיירות מובחרות, אבל אמרתי להם שאם לא היה את הנח"ל החרדי, לא הייתי מתגייס. הגדוד זה המקום היחיד שאני אוכל גם להיות לוחם ולתרום, אך גם לשמור על אורח החיים החרדי שלי בצורה מקסימלית". המתגייס הצעיר שעושה גם היסטוריה קטנה וסימלית הודה כי הוא מתרגש הבוקר: "כמו כל אחד אחר שמתגייס לצבא".

  

גרילוס צפויה לעבור ארבעה חודשי טירונות בבבסיס האימונים של חטיבת "כפיר", לאחר מכן אימון מתקדם, השלב הבא יהיה בבקעה, שם ימשיך את המסלול בדרך לסיכת הלוחם ולבסוף יצטרף לאחת הפלוגות הוותיקות הרובאית או הפלחו"ד.

 

"הוכחנו שאפשר להיות לוחם וחרדי"

גם מנכ"ל עמותת "נצח יהודה – הנח"ל החרדי", מייסדת הגדוד, הרב צבי קלובנאו, מתרגש הבוקר: "גיוס החייל ה-2,000 לנח"ל החרדי מהווה ציון דרך לגדוד, זהו גדוד מבצעי ולוחם לכל דבר שמגן על ביטחון אזרחי ישראל בכלל והבקעה בפרט", אמר, "צריך לזכור שהחיילים שהתגייסו לגדוד, לא היו מתגייסים לצה"ל אם לא היה גדוד חרדי שחרט על דגלו את שמירת התורה, המצוות והאווירה החרדית".

 

על פי הרב קלובנאו, "הוכחנו שבצבא ניתן להקים מסגרת שתאפשר לחייל לשמור על אורח חיים חרדי למהדרין ולהיות לוחם לכל דבר בלי שהאחד יבוא על חשבון השני. בגיוס הנוכחי יש גם עלייה נכבדת באחוז המתגייסים לגדוד, זאת מגמה הולכת וגדלה שאי אפשר להתעלם ממנה, ועלינו לעשות הכל בכדי לחזק את המגמה הזאת, כך שמי שלא לומד בישיבה יתגייס לצבא". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתמר גרילוס. לפני
צילום: פבלו ביכמן
וכך זה ייראה מחר
צילום: פבלו ביכמן
מתפללים בשטח
צילום: דובר צה"ל
מומלצים