שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מהו הנחש הכי ארסי?
  מערכת האנציקלופדיה עונה לשאלות הגולשים
  שאלה: מהו הנחש הכי ארסי בעולם?  

   

  תשובה: לגולש היקר שלום. יש כמה דרכים למיין נחשים לפי ארסיותם – מספר מקרי מוות בשנה כתוצאה מהכשתם, כמות הארס שהם מזריקים בהכשה אחת, תוקפנותם

  כלפי בני אדם, ועוד. אבל הדרך המקובלת היא מדד הרעילות הקרוי LD50: יחידת המידה שלה היא מיליגרם לק"ג – כמות הארס, במיליגרם, הדרושה כדי להמית יצור שמשקלו קילוגרם אחד. לפי שיטה זו, הנחש הארסי ביותר הוא נחש הים Enhydrina schistosa, או בשמו האנגלי Hook-nosed sea snake, המצוי באוקיינוס ההודי, בים הערבי ובמפרץ הפרסי, אם כי הוא לא נצפה מעולם בים סוף, לשמחתנו. ארסיותו עומדת על 0.02 בסולם LD50.

   

  מבין נחשי היבשה, בראש הרשימה ניצבים שניים: הטייפן קטן-הקשקשים האוסטרלי (Oxyuranus microlepidotus) ממשפחת הפתניים, הקרוי באנגלית Fierce Snake או Inland Taipan. אורכו מגיע עד 2.5 מ', וארסיותו היא 0.03 באותו סולם – זהה לארסיותו של הצפע ההודי (Vipera russelii), הגדול ממיני הצפע. הממבה השחורה (Dendroaspis polylepis), שרבים חושבים אותה בטעות לנחש הארסי ביותר, תופסת רק את המקום השישי ברשימה.  

   

  הארסי בנחשי ישראל הוא העכן הגדול (Cerastes cerastes) השוכן בערבה, אך מעולם לא נמסר על מקרה מוות בארץ עקב הכשתו. ארסיותו היא 0.1 בסולם LD50. 

   

  למאגר התשובות - לחצו כאן

   


   

   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

    

                          לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  אכן יש בי מדיה מסוימת של ארסיות
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  מומלצים