שתף קטע נבחר

מותק, יש נמר בחדר השינה

ארתור דמוש ורעייתו נמו את שנת הלילה בביתם שבמדרשת בן-גוריון בנגב, כשלפתע העיר אותם נמר - לא פחות ולא יותר - שחדר לחדר השינה. הנמר הספיק לתפוס בשיניו את חתולת הבית, ואז זינק דמוש ממיטתו ותפס את הנמר בידיו. לנמר, לבעל הבית ולחתולה - שלום

מה עושה אדם שמתעורר בלילה ומגלה נמר בחדר השינה? לארתור דמוש, תושב מדרשת בן-גוריון שבנגב, לא היו ספקות לפנות-בוקר (יום ב'). כשהתעורר וגילה נמר שרודף אחרי חתולתו האהובה, קפץ דמוש ממיטתו ותפס את הנמר.

 

בשבועיים האחרונים הבחינו תושבי המדרשה כי החתולים באזור הולכים ונעלמים אט-אט, וכן שבין הבתים חומק מדי פעם נמר. אין זו הפעם הראשונה שנמר נראה משוטט באזור, ואולם הלילה הוא החליט גם לערוך ביקור בית אצל משפחת דמוש.


נמר בחדר השינה (צילום: עמרם צברי, רשות הטבע והגנים)

 

מנהל רשות הטבע והגנים במחוז הדרום, רביב שפירא, סיפר ל-ynet: "בסביבות 3:00 לפנות-בוקר נס חתול אל תוך ביתו, כשאחריו דולק נמר. שני בעלי החיים שעטו לתוך חדר השינה. בעל הבית שישן עם אשתו התעורר וצעק: 'נמר!' בהתחלה חשב שהוא מדמיין. כשהנמר תפס בשיניו את החתול בצווארו, קפץ עליו בעל הבית ותפס אותו בידיו". לדברי שפירא, עד היום לא שמע מעולם על נמר שנכנס לתוך בית.

 

דמוש הורה לאשתו להתקשר לפקח רשות הטבע והגנים, יוסי סיני, שגר בשכנוּת. "האישה התקשרה אלי כשהיא לחוצה מאוד וביקשה שאבוא", סיפר סיני. "אני ועוד שני אנשים הגענו אל הבית, וראינו את דמוש מחזיק את הנמר בידיים. משם אנחנו השתלטנו עליו. העובדה שדמוש הצליח להשתלט על הנמר יוצאת דופן".

 

הנמר הוכנס אחר כבוד לכלוב במדרשה, והועבר לבדיקות וטיפול רפואי על מנת לבדוק האם הוא חולה, ומדוע התקרב כל כך אל הבתים. בהמשך יוצמד אליו משדר שיספק נתונים על מיקומו בכל רגע. החתול נפצע קל ודמוש, שנשרט קלות, עובר אף הוא בדיקות רפואיות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דמוש והנמר בתום לילה משותף
צילום: עמרם צברי, רשות הטבע והגנים
מומלצים