שתף קטע נבחר

"הפתעה" בסוריה: 97 אחוזים הצביעו בעבור אסד

במסיבת עיתונאים הודיע שר הפנים הסורי כי 11.19 מיליון מצביעים, שהם 97.62 אחוזים, החליטו לבחור בנשיא המכהן בשאר אל-אסד, לכהונה שנייה בת שבע שנים. בבחירות, שבהן היה אסד המועמד היחידי, עמד שיעור ההצבעה על 95.86 אחוזים, ו-253 אלף קולות נפסלו. "הקונצנזוס הרחב מעיד על הדמוקרטיה הרב-מפלגתית המצוינת שלנו", אמר שר הפנים

נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, נבחר לכהונה נוספת בת שבע שנים. זאת, לאחר שספירת הקולות במשאל העם שנערך בסוריה לפני יומיים גילתה כי 97.62 אחוזים מהמצביעים הצביעו בעבור הנשיא המכהן, שהיה גם המועמד היחידי לנשיאות.


בשאר ואשתו אסמה מחייכים למעריצים (צילום: AFP)

 

במסיבת עיתונאים שקיים היום (ג') שר הפנים הסורי, בסאם עבד אל-מג'יד, הכריז השר על התוצאות. עבד אל-מג'יד ציין כי שיעור ההצבעה בבחירות עמד על 95.86 אחוזים - שהם 11.19 מיליון מצביעים. רק 1.71 אחוזים מהמצביעים - שהם 19, 653 בני אדם - בחרו שלא לממש את זכותם להצביע; 253 אלף קולות היו פסולים.

 

"הקונצנזוס הרחב מעיד על בגרותה הפוליטית של סוריה ועל הדמוקרטיה הרב-מפלגתית המצוינת שלנו", אמר אל-מג'יד לעיתונאים.

 

בסוריה הביעו שביעות רצון משיעור ההצבעה הגבוה בבחירות, ומזרם המצביעים שפקד את הקלפיות במשך כל שעות היום. "תנועת המצביעים הייתה גדולה בכל המחוזות השונים והתנהלה כסדרה", אמר אל-מג'יד שלשום. גם סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א דיווחה על תנועה אינטנסיבית של מצביעים בכל רחבי המדינה.

 

באופן טבעי, כלי התקשורת הסורים פרסמו מאמרי תמיכה פומביים בנשיא אסד, שבהם הסבירו למצביעים מדוע מוטב לומר "כן" בפעם השנייה לנשיא הסורי. "כל 'כן' במשאל העם שקול לסטירה במשקל של טון לצווארו של בוש ואנשיו", כתב בעל

הטור חדר עוארכה. כלי התקשורת בסוריה היו משופעים בטורים ברוח דומה.

 

בשאר אל-אסד בן ה-41, גרף 97.29 מהקולות בבחירות הקודמות שהובילו לבחירתו לתפקיד בשנת 2000, לאחר מותו של אביו, חאפז אל-אסד. הוא עומד בראש מפלגת הבעת, מפלגת השלטון שהשתלטה על סוריה בהפיכה ב-1963, והוציאה אל מחוץ לחוק את האופוזיציה במדינה. המפלגות המקושרות למפלגת הבעת הינן הסיעות הפוליטיות היחידות שפעילותן מותרת על פי חוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כרזת בחירות בדמשק
צילום: איי אף פי
מצביעה בקלפי בדמשק, שלשום
צילום: איי פי
מומלצים