שתף קטע נבחר

קסאם נפל באמצע הבגרות במתמטיקה בשדרות

את רחש הכתיבה והדפים המתחלפים זה בזה בבגרות במתמטיקה בשדרות הפר פיצוץ עז של רקטת קסאם שנחתה סמוך לעיר. בשל המתח הנפשי בו שרויים התלמידים, הוענקה לתלמידים ארכה עוד טרם הבחינה

את השקט והמתח שבכיתות הנבחנים בבגרות במתמטיקה בשדרות הפר בצהריים (יום ג') קול פיצוץ של רקטת קסאם שנחתה בשטח פתוח, סמוך לעיר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גם רקטה שנורתה מוקדם יותר נחתה מחוץ לעיר ולא גרמה לנזקים.

 

בשעה 13:00 בצהריים החלו תלמידי שדרות - כמו שאר התלמידים בארץ - לפתור בחינת הבגרות המאיימת ביותר, הבחינה במתמטיקה. את הבחינות עורכים התלמידים בכיתות ממוגנות הצבועות בתכלת מרגיע, ולמרות הפחד והמתח הנפשי שמלווה אותם בשבועות האחרונים, הם ינסו להתמקד בבחינה הקשה. 

 

התלמידים אומרים כי הם לא למדו לבחינה כבני גילם בשאר המקומות בארץ ומודים שעל הרקע הקסאמים היה להם קשה יותר להתכונן למבחן, למרות תגבורים ועזרה שקיבלו. במשרד החינוך מודעים למצוקת התלמידים בעיר והוענקה להם תוספת זמן.

 

יותר מ-250 אלף תלמידי תיכון ניגשים היום לבחינה, כשאחרון התלמידים יעזוב את כיתת הבחינה כעבור שבע שעות. השנה הוזמנו 16 אלף שאלונים יותר משנת הלימודים תשס"ו.

 

בשנת הלימודים תשס"ה עמד הציון הממוצע במקצוע, בשלוש יחידות לימוד על 79.4, בארבע יחידות על 83.2 ובחמש יחידות על 87.9. מנתוני אגף הבחינות שבמשרד עולה כי בשנת הלימודים תשס"ה 1,410 תלמידים נכשלו במבחן.

 

תלמידים שאינם זכאים לבגרות, מאחר שנכשלו במקצוע, יכולים לשפר את ציוניהם במועדים אחרים העומדים לרשותם: מועד ב' שיתקיים ביולי, במועד קיץ בחודש אוגוסט ובמועד חורף שיתקיים בחודש ינואר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
הבגרות הכי מפחידה
צילום: שאול גולן
מומלצים