שתף קטע נבחר

ארה"ב משלשת את מחיר הגרין-קארד

ב-30 ביולי יעלה התשלום על הגשת בקשה לתושבות קבועה מ-325 דולר ל-1,010 דולר. התשלום על הגשת בקשה לאזרחות יעלה מ-330 דולר ליותר מ-600 דולר

גורמים במשרד ההגירה האמריקני ימשיכו לקדם את התוכנית להכפיל את התשלומים המוטלים על הגשת בקשה לקבלת אזרחות אמריקנית, ולהעלות פי 3 את התשלומים על בקשת גרין-קארד. המחירים החדשים ייכנסו לתוקף ב-30 ביולי.

 

לפי התוכנית, התשלום על הגשת בקשה לאזרחות יעלה מ-330 דולר כיום ל-595 דולר, בנוסף ל-80 דולר עבור טביעות האצבעות האלקטרוניות הנדרשות - העלאה של 10 דולר.

 

התשלום על הגשת בקשה לקבלת גרין-קארד (תושבות קבועה) וטביעות האצבעות האלקטרוניות יעלה מ-325 דולר כיום ל-1,010 דולר למבקשים מעל גיל 14. עלות הבאת בן זוג עם אזרחות זרה תעלה מ-170 דולר כיום ל-455 דולר.

 

נציגי שירותי האזרחות וההגירה (CIS), חטיבה במשרד לביטחון פנים האמריקני, אמרו כי העלאת התעריפים נחוצה לצורך שיפור השירות. בין השאר מתכוונת החטיבה לגייס 1,500 עובדים חדשים, לפתוח 39 מתקנים חדשים ולשפר את המשרדים, הציוד ומערכות עיבוד הבקשות.

 

לדברי מנהל CIS, אמיליו גונזלס, "הסוכנות היא מבוססת עמלות. 99% מהתקציב שלנו מגיע מעמלות שמשלמים מגישי הבקשות. אנחנו צריכים להיות הסוכנות שמצפים מאיתנו להיות. אנחנו צריכים לעשות רפורמות... הדרך היחידה לעשות את זה היא להשיג את המשאבים הפיננסיים לכך".

 

קבוצות הגירה רבות וכמה חברי קונגרס דמוקרטים מחו נגד העלאת התשלומים, בטענה כי הצעד ירחיק מהגרים פוטנציאלים רבים וימנע מהם להגיש בקשות לאזרחות או לגרין-קארד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
מחיר הגרין קארד עולה
צילום: סי די בנק
מומלצים