שתף קטע נבחר

נייקי: תוכנית לביטול שעות נוספות עודפות

החברה פרסמה את דו"ח האחריות התאגידית השלישי שלה, בנימה חריפה פחות מהדו"חות הקודמים. הדו"ח מצביע על שיפור ניהול כוח האדם, וכולל תוכניות חינוכיות שעוסקות בחופש ההתאגדות למפעלי הקבלנים שלה

נייקי פרסמה היום (ה') את דו"ח האחריות התאגידית השלישי שלה, בנימה חריפה פחות מהדו"חות הקודמים.

 

הדו"ח הראשון, שפורסם בשנת 2001, נועד להראות כיצד התמודדה החברה עם תלונות של קבוצות זכויות עובדים וסטודנטים נגד תנאי העבודה במפעלי החברה ברחבי העולם. בדו"ח השני, שפורסם בשנת 2005, חשפה נייקי את שמותיהם ומיקומם של מפעלי החברה שמייצרים את נעלי הספורט, ההלבשה ומוצרים נוספים, בפעם הראשונה בתעשייה. אך בדו"ח השלישי אמרו מנהלי נייקי כי הם מפסיקים להשתמש באחריות התאגידית ככלי לניהול משברים, ועוברים להשתמש בו כהזדמנות לחדשנות וצמיחה.

 

"אחריות תאגידית אינה עוד פונקציה של כוח אדם בנייקי", אמר מנכ"ל החברה, מרק פארקר, בדו"ח. "זוהי פונקציה מעצבת, פונקציה של מקור, פונקציה של חווית הצרכן, חלק מאופן הפעולה שלנו".

 

עם זאת, ציינה החברה כי זכויותיהם ותנאי העבודה של 800 אלף עובדי הקבלן שלה נותרו אחד ממוקדי תשומת הלב המרכזיים.

 

בדו"ח הנוכחי פורסמו לראשונה כלי הנהלת החשבונות שמפעילה החברה במפעלי הקבלנים שלה. בנוסף, הכריזה החברה על תוכנית לביטול שעות נוספות עודפות במפעלי הקבלנים, שיפור ניהול כוח האדם, והכנסת תוכניות חינוכיות שעוסקות בחופש ההתאגדות למפעלי הקבלנים שלה עד שנת 2011.

 

החברה הראתה גם התמקדות גדלה בסוגיות סביבתיות, ופירטה מטרות להפחתת הפסולת המופקת ממפעלים המייצרים את נעלי הספורט שלה ב-17%, וכן הבטחה שכל נעל שמיוצרת במפעלים אלו תעמוד בתקנים סביבתיים מסויימים עד 2015. בנוסף, מתכננת החברה לצמצם את פליטות גזי החממה במפעליה.

 

"אנו קובעים כמה מטרות שאפתניות", אמרה חנה ג'ונס, סגנית נשיא החברה לאחריות תאגידית. מבקרי החברה אמרו כי הם מטילים ספק בכנות הדו"חות ככל שעובר הזמן, וכי הדו"ח הנוכחי כולל הרבה יותר רטוריקה ממעשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נייקי. התמודדות על תלונות
מומלצים