שתף קטע נבחר

תלמידים כתבו לתמיר: הצילי את המורים שלנו

קבוצת תלמידים מכרמיאל פנתה במכתב לשרת החינוך שתפעל למניעת פיטורי מוריהם: "לא מדובר במספרים, אלא במורים איכותיים ואהובים. הם סייעו לנו אחרי המלחמה ואם לא יבטלו את מכתבי הפיטורים, נלך ונפגין כל יום מול העירייה"

"'כל אדם הוא יחיד ומיוחד, אבל נראה שבדרגים הבכירים אי שם למעלה שכחו משפט זה. המורים שפוטרו אינם מספר בלבד. מאחורי כל שם עומד מורה איכותי ואהוב על תלמידיו, אדם שמעניק, תורם, מסייע ומאזין לתלמידים. הצילו את המורים" - כך כתבו היום (ה') תלמידי כיתות י"א בבית ספר "אורט כרמים" בכרמיאל, שיצאו לקרב הגנה למען שבעה ממוריהם, שקיבלו הודעות פיטורין. את המכתב שיגרו התלמידים לשרת החינוך, יולי תמיר.

 

אתמול הודיע יושב ראש מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, כי הרשויות בנגב ובגליל לא יפתחו את שנת הלימודים הקרובה בשל קיצוץ של 150 מיליון שקל ב-60 יישובים, עליו הודיע משרד החינוך. לטענת אלדר, הקיצוץ יביא לפיטורי 1,500 מורים באותם יישובים, המוגדרים כחלשים, ושזכו במשך השנים להטבות כדי להביא לשיוויון בחינוך.

 

הבוקר סיכם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, עם שרת החינוך כי לא יאושרו פיטורי מורים בשל הקיצוץ, אך מרכז השלטון המקומי הודיע כי בכוונתו לפנות בהמשך לבית הדין הארצי לעבודה, על מנת שזה יאפשר לו להמשיך בהליך הפיטורין. בניגוד להסכם בין השרה וראש הממשלה, אמר דובר מרכז השלטון המקומי, מוטי דנוס: "לא קיבלנו שום הודעה בכתב על ביטול הקיצוץ. לצערנו, הליך הפיטורין נמשך עד לקבלת הודעת ביטול".

 

בניסיון להפוך את רוע הגזירה, כתבו תלמידי "אורט כרמים" לתמיר: "אנו חשים נבגדים וחסרי חשיבות, במיוחד לאחר שבקיץ שעבר חווינו מלחמה, שבנו ללימודים, ושם המתינו לנו אותם האנשים שמכינים אותנו לבגרות ונמצאים לצדנו במהלך שנת הלימודים הולכים הביתה, ללא היכולת שלנו לעזור להם".

 

לדברי רוני הרמן, מי שעומדת מאחורי מכתב התמיכה, "המורים שפוטרו הם מורים מעולים. אנחנו מאוד קשורים אליהם. כל מורה שפוטר הוא יחיד ומיוחד. החלטנו, התלמידים, להתגייס לעזרתם ולא לעמוד מנגד. אם לא יבטלו את המכתבים, אנחנו נלך ונפגין כל יום מול העירייה בכרמיאל".

  

ארגון המורים העל-יסודיים פנה היום לבית הדין לעבודה בטענה שפיטוריהם הצפויים של המורים. עורכת הדין שמייצגת את הארגון, סיגל פעיל, אמרה כי "מדובר בהתנהלות מבזה, שמטרתה לשלול מהעובדים זכות קניינית שיש להם, וזאת מבלי לטעון טענה כלשהי נגד העובדים. מרכז השלטון המקומי מחזיק את המורים כבן ערובה ומשתמש בהם ככלי משחק במאבקו נגד משרד החינוך, כשברור כי הסיכוי של מורים אלו למצוא עבודה הוא נמוך".

 

מהמרכז נמסר כי "במכתב שקיבל היושב ראש עדי אלדר מאת מנכ"ל משרד החינוך,נכתב מפורשות שיש קיצוץ. צר לנו שבמקום לפתור את המשבר, נוקט משרד החינוך במדיניות מבולבלת ומעדיף לזרות חול בעיני המורים ובעיני הציבור.

 

"גורל 1,500 מורים מצוי על הכף ובמשרד החינוך יד ימין אינה יודעת מה הצעדים שנוקטת יד שמאל, כאשר הפתרון כל המשבר מאד פשוט: מכתב בן שורה של השרה ומנכ"לה האומר כי 'אין קיצוץ'''.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני הרמן
רוני הרמן, יוזמת המכתב. "מאוד קשורים למורים"
צילום: רוני הרמן
שי אלבז. אחד המורים שעליו נאבקים התלמידים
צילום: ודים דניאל
מומלצים