שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האלוף נווה נפרד ומסכם: עשינו טעויות
  בטקס החילופים בפיקוד מרכז אמר האלוף היוצא כי למרות הטעויות, "אסור להוציא מפקדים ולוחמים מכלל ישראל בשל דעותיהם". הוא הוסיף: "אין מחלוקת שלמתגוררים ביהודה ושומרון, כמו לאחיהם בעורף, יש זכות לחיות חיי ביטחון ושלווה"

  "טעויות נעשו על ידי כולנו, אך בואו לא נחטא בהוצאת אנשים, מפקדים ולוחמים מכלל ישראל בשל דעותיהם ובהכנסת צה"ל ללב המחלוקת. צה"ל שייך לאומה כולה". כך אמר הבוקר (יום א') אלוף פיקוד מרכז היוצא, יאיר נווה, בטקס חילופי האלופים בפיקוד המרכז. את נווה החליף האלוף גדי שמני, שהיה עד לא מזמן מזכירו הצבאי של ראש הממשלה, אהוד אולמרט.  

   

  בטקס שנערך בבסיס פיקוד מרכז בירושלים השתתפו גם הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, הסגל הבכיר של צה"ל, בני משפחות האלופים וראשי מועצת יש"ע. האלוף נווה, שכיהן בתפקיד שנתיים וארבעה חודשים, הוסיף: "זו חלקת ארץ עליה לחמו דורות רבים, חלקת מולדת עליה חלוקים אידיאולוגית חלקים נרחבים בעם ישראל. אך אין מחלוקת שבלא קשר אידיאולוגי ופוליטי זכאים הישראלים המתגוררים כאן (יהודה ושומרון - א.ו), כמו אחיהם בעורף המדינה, לחיות חיי ביטחון ושלווה. אין מחלוקת על-כך שפה קיומו, הקמתו ומסורתו של עם ישראל".


  טקס החלפת המפקדים בפיקוד מרכז (צילום: גיל יוחנן)

   

  על תקופת כהונתו, בה נאלץ להתמודד עם איומי הטרור ביהודה ושומרון, אמר אלוף פיקוד מרכז היוצא: "רף הטרור לא ירד בגין שינוי באידיאולוגיית האויב. ארגוני הטרור רוצים ברצח ישראלים באשר הם שם, וכל ארגון עושה זאת בצעדים טקטיים שונים. הטרור ירד בגין תפיסה סיכולית התקפית, מודיעין טוב, לוחמים נחושים, מפקדים נחושים ובסיוע היושב במרומים. בממשלת החמאס, שמנסה להפוך לתופעה מוגמרת, חייבים אנו להילחם על-מנת שלא תאפשר ליהודה ושומרון להפוך לזירת עיקרית לחמאס, תוך יצירת אידיאולוגיה וגופי טרור הקוראים להשמדת מדינת ישראל".

   

  במהלך הזמן שכיהן נווה כאלוף פיקוד המרכז הוא התמודד עם יישום תוכנית ההתנתקות והעימות בעמונה. "בשנתיים האחרונות התקדרו פניה של החברה הישראלית במחלוקת מבית. ההתנתקות מעזה וצפון השומרון הביאה ציבור שלם לתחושות קשות ביחס לתהליכי קבלת החלטות ממלכתיים של מדינת ישראל, ביחס לצה"ל שהוא עצם מעצמו של כל בית במדינת ישראל".

   

  גורמים בימין מתחו ביקורת על האלוף נווה, חובש כיפה, ואף הפגינו סמוך לביתו במחאה על הכוונה לפנות מאחזים ובשל הוצאת צווי ההרחקה מהבית לחלק מהפעילים.

   

  בטקס אמר האלוף שמני: "רק מדינה בעלת חוסן לאומי ולכידות חברתית שנשענת על צה"ל חזק ומרתיע תוכל לאתגרים שעומדים מולנו". הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, בירך את האלוף היוצא והאלוף הנכנס וציין כי ארגוני הטרור מנסים לבצע פיגועים נגד ישראל, אך לוחמי צה"ל מונעים מהם לפגוע בישראלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים