שתף קטע נבחר

פרץ לאנשיו: "להתגייס בכל הכוח למען אילון"

לאחר התחזיות והספקולציות הודיע יו"ר העבודה לפעיליו באופן אישי וישיר כי יש לתמוך בעמי אילון בסיבוב השני בפריימריז. מאות פעילים הגיעו הערב לכנס בו הכריז שר הביטחון על שובה של האג'נדה החברתית. יו"ר סיעת העבודה, ח"כ מרציאנו: "אלו שרוצים לפסול אותנו ימצאו עוד ועוד ועוד פתקים של אילון"

יו"ר מפלגת העבודה, עמיר פרץ, הודיע הערב (א') לפעיליו - לראשונה באופן ישיר ולא דרך מקורבים - כי יש לתמוך בעמי אילון בסיבוב השני של הפריימריז במפלגת העבודה מול אהוד ברק. "אני רוצה לפנות אליכם ולבקש מכם: אני יודע שיש פה עמדות שונות", אמר בנאומו בכנס הפעילים שנערך הערב בבית המפלגה בשכונת התקווה בתל אביב. "יש חברים ששקלו שיקולים רבים, אבל אחרי ששמעתי את כולכם, דיברתי עם כולם בסניפים, קיימנו התייעצויות עם כל האוכלוסיות והגעתי למסקנה כי במערכה הזאת כולנו, המחנה החברתי, הולך לתמוך במועמדות של עמי אילון".

 

עוד לפני תחילת הכנס שוחח פרץ עם אנשי מטהו, אמר להם כי "יש להתגייס בכל הכוח למען אילון" וציין בפניהם כי כל הסיכומים בינו לבין המועמד בו יתמוך נעשו בלחיצת יד ולא בכתב.

 

ובחזרה לפרץ. האווירה בכנס הפעילים הייתה שמחה במיוחד וניתן לטעות ולחשוב כי מדובר בחגיגות הניצחון של פרץ. כמה מאות פעילים מכל רחבי הארץ הגיעו לבית המפלגה כדי לציין את הקמת "המחנה החברתי בישראל". פרץ כבר הקים בעבר מחנה חברתי במפלגה, אולם כעת, לאחר ההפסד בסיבוב הראשון, הוא מבקש לאחד את שורות תומכיו תחת האג'נדה החדשה-ישנה שלו, אותה זנח בשנה האחרונה בשל תפקידו במשרד הביטחון.

 

"ניצחנו את הסוקרים, צריך לרחם על בעלי המקצוע"

פרץ, שהפך לדמות המחוזרת ביותר במפלגת העבודה מאז הסיבוב הראשון בפריימריז לפני שבוע, אמר היום לפעיליו: "ניסו למוטט את המחנה החברתי. אין לי יכולת לתאר במילים מה אני מרגיש כלפי כל אחד מהיושבים כאן. דעו לכם דבר אחד - כולם מרגישים שיש פה אופנות שונות, כולם מרגישים שזו לא שאלה של מספרים, כולם מרגישים שמשהו אחר מתרחש, שפה מבעבע לו מחנה שמתכוון עם האמונה הגדולה הזו, להדביק עוד הרבה מאוד בני אדם במדינת ישראל".

 

כדי להמחיש את רצינות כוונות המחנה החברתי, פוזרו בחצר בית המפלגה ערימות חציר עם קלשונים וכלי עבודה. פרץ התקבל בשירה על ידי מקהלה ש"חיממה" את הקהל סביב השולחנות העמוסים בקבוקי מיץ. "יחד, לב אל לב, נפתח ונראה - את האור שבשמיים", זעקו הרמקולים ברעש מחריש אוזניים. פרץ עבר בין השולחנות מלווה במאבטחיו, לחץ ידיים וניכר היה בו כי מאז הפריימריז הוא פורח מחדש. מאחוריו כבר התייצבו כמה מפעיליו עם שלטים מעודכנים לרוח התקופה: "עמיר, שלח את עמי לשלטון".


פרץ בכנס הפעילים. כמו חגיגת ניצחון (צילום: ניב קלדרון)

 

פרץ המשיך לדבר אל הפעילים על האג'נדה החברתית: "היו הרבה אנשים שרצו שהאמונה תתרסק. היו הרבה שחשבו שהדבר שאנחנו מאמינים בו הולך ונעלם. אבל מעז יצא מתוק. עם המסר של אחיזת ידיים אנחנו מתכוונים להמשיך בדרכנו. קרה דבר בישראל. מעבר לשאלות הפוליטיות הזמניות, ומעבר לעובדה שהבחירות מזמינות פעם תוצאות כאלה ופעם אחרות, היום עם ישראל - בלי הבדל דת גזע ומין - מרוויח נכס לאומי ממדרגה ראשונה והוא הקמת המחנה החברתי בישראל, שעליו אנחנו מכריזים ברגע זה".

 

למרות התחזיות לפני הפריימריז זכה פרץ לתמיכה נרחבת באופן יחסי בסיבוב הראשון. היום הוא אמר בסיפוק: "ירצו או לא ירצו, את הסוקרים ניצחנו. נכון, לא הבסנו אותם לגמרי, אבל צריך לרחם על בעלי המקצוע. עשינו את הבלתי יאומן, למרות שניסו להוציא לכם את הרוח מהמפרשים".

 

על ההחלטה לבחור בעמי אילון אמר: "באים פעילים ואומרים לי: אין לך עמדה? אתה לא עצמאי? אתה לא שוקל לבד? אנחנו שוקלים, אנחנו עצמאיים, אבל יש לנו הנהגה, והנהגת המחנה החברתי יודעת מה טוב כדי לחזק את ישראל ולקדם את הנושאים החברתיים, להגן על אוכלוסיות חלשות, ולא לתת להפרטה להשתלט על כל פינה ופינה. אומרים לי: אתה לא חושב על עצמך? אתה מפקיר את עתידך בצורה כזאת? אתה ככה נותן שיחליטו במקומך? דעו לכם: העוצמה שלכם היא בתשובה שנתתם. העוצמה זה במה שאמרתם. אנחנו מחנה מלוכד, חברתי, יש לנו הנהגה, יש לנו מנהיג, ונשמע מה הוא דורש מאיתנו".

 

"עוד פתקים לאילון, ועוד ועוד פתקים"

במהלך נאומו התייחס שר הביטחון להלך הרוחות בקרב מצביעי הקיבוצים ולקמפיין של ברק, שינסה לשכנעם שלא להצביע עבור אילון בגלל תמיכת פרץ בו. "אני ראש המועצה הראשון הקים ביישוב שלו קיבוץ עירוני", הזכיר. "חלק מבני משפחתי גדלים בקיבוץ. אני רוצה לפנות לחבריי בתנועה הקיבוצית - יש לכם הזדמנות לעשות הסיטוריה. מי שמנסה להשתמש בריקמה העדינה שבנינו, מי שמנסה בלי שום סייגים ובלי לקחת נשימה ואומר לעצמו במה הוא נוגע ופוגע - אתם צריכים להוכיח שאתם יודעים גם להצביע הצבעה ערכית, כי בין היתר יושבים כאן גם מושבניקים".

 

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ יורם מרציאנו, התייחס גם הוא בדבריו בכנס לקמפיין החדש של מטה ברק: "אמרו לי שהקמפיין הזה טוב לקיבוצים. הם מפעילים אותו בקיבוצים, לא בעיירות הפיתוח, בשדרות, באופקים, בקריית שמונה ובלוד. הם מפעילים אותו בקיבוצים, ויוצרים דה-לגיטימציה למנהיג בישראל, ואומרים כך: בחרת אילון - קיבלת פרץ.


פרץ עם ח"כ חילו ועם אשתו אחלמה (צילום: ניב קלדרון)

 

"אני בחרתי פרץ, ומתכוון להצביע פרץ כי אני חושב שהוא מנהיג ראוי בישראל. אני לא מוכן לקבל שחבריי במפלגת העבודה יאמרו לי קיבלת פרץ, בזלזול. רבותיי, לא כך חינכו אותי בבית אבא, לא כך חינכו אותי בתנועה שלי, לא כך חינכו אותי במפלגת העבודה, לפסול אנשים. בסופו של דבר, אותם אלה שרוצים לפסול את עמיר פרץ, ימצאו הרבה פתקים, כי התשובה של המחנה החברתי תהיה: עוד פתקים של עמי אילון, ועוד פתקים של עמי אילון, ועוד פתקים של עמי אילון".

 

חברת הכנסת נדיה חילו הוסיפה: "בלי המחנה הזה שלנו, המפלגה לא תנצח. יש לנו מנהיג חברתי. עמיר, כולנו גאים ללכת אחריך. כולנו גאים להוביל את המערכה הזאת. כולנו גאים להיות חלק ממעגל, ממהפכה חברתית אמיתית שתפעל לטובת כל אחד ואחת. אנחנו נמשיך בדרך הזאת יד ביד. נמשיך כצוות גדול מאוד, צוות שיודע איך לעבוד, צוות שנותן ערך לאנושיות ולמנהיג. כולנו נמשיך בדרך החברתית ונהיה מחוייבים. כולנו איתך עמיר".


פורסם לראשונה 03/06/2007 19:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ. התנועה החברתית
צילום: ניב קלדרון
עמי אילון. יזכה לתמיכה
צילום: דורון גולן
מומלצים