שתף קטע נבחר

"אסור שפרץ יחזור לשדרות וברק יחזור לעסקים"

עמי אילון ניסה הערב לשדר מסר של אחדות לתומכיו, לקראת הסיבוב השני: "אין דרך אחרת מלחזור לשלטון, רק דרך לחבק את כולם". הוא סיפר שבדיונים בינו ובין פרץ - שאלת המשך הישיבה בממשלה עדיין פתוחה

חבר הכנסת עמי אילון התייחס הערב (ב') לראשונה בפומבי ל'ברית' עם עמיר פרץ לקראת הסיבוב השני בבחירות לראשות העבודה. בכנס שערך בתל-אביב אמר אילון: "אחרי הסיבוב הראשון הרמתי טלפונים לשאר המועמדים. בפגישה שהיתה לי עם עמיר לא הסתרתי את עמדותיי, אך אמרתי לו שאנחנו מדברים על מנהיגות מאוחדת".

 

אילון סיפר שבשיחות שקיים עם פרץ - נדונו בעיקר נושאים עקרוניים ונושאים הקשורים לאג'נדה של מפלגת העבודה. לדברי אילון: "עמיר הוא חלק לגיטימי וחשוב במנהיגות מפלגת העבודה. אסור שעמיר יחזור לשדרות, ואסור שאהוד ברק יחזור לעסקים. אין דרך אחרת מלחזור לשלטון, רק דרך לחבק את כולם".

 

אילון ציין כי תמיכתו של פרץ חשובה לו, הן כדי לנצח בסיבוב השני, והן כדי להביא את מפלגת העבודה לשלטון. לדבריו: "הבהרתי לעמיר כי אני לא סוחר, וגם במשא ומתן אני מתכוון למה שאני אומר. אין לי מה לתת לך, אמרתי לעמיר, חוץ מלהיות חלק מהשלטון. זאת דעתי".

 

אילון הוסיף שעדיין ישנם חילוקי דעות עם פרץ בנושא הישארות העבודה בממשלה בראשות אהוד אולמרט. לדבריו: "בעניין ראש הממשלה אנחנו חלוקים, אך נקיים דיונים במרכז ובלשכה, וגם נריב. אנחנו דיברנו על כך שנשב בממשלה שיש לה תוכנית מדינית, ותוכנית כלכלית. דיברנו על מה שחשוב לנו. דיברנו על איך לחזור לשלטון".

 

אילון הודה לפרץ על תמיכתו בו, והדגיש: "העבודה צריכה להיות בית אמיתי לכל מי שמעוניין בחיים הפוליטיים. זה לא יקרה אם לא נשדר מסר לכולם. אין לנו זכות לנכר אף אחד, או להרחיק אף אחד, או אף קבוצה ומפלגה. חשוב מאוד לנצח, ולאחר שננצח, צריך לאחד את כל חלקי המפלגה. כדי לנצח צריך הרבה אדיבות והרבה כוח".

 

גם מקורבו של אילון, פרופ' אבישי ברוורמן שהשתתף בכינוס, אמר: "אנחנו הולכים לנצח כי ישראל צריכה דרך חדשה. אל תתנו לאף ספין להפחיד אתכם, יש כאן שותפות אמת".

 

בתוך כך הודיע היום ח"כ דני יתום על תמיכתו באהוד ברק. בהודעה שמסר לכתבים בכנסת, אמר יתום: "בחרתי להתמודד בסיבוב הראשון בגלל הדרך שהצגתי, ובגלל הניסיון הרב שצברתי, משום שחשתי שישראל זקוקה לטלטלה. אני מקווה שהניסיון שלי ישפיע על המפלגה. הדגשתי את עניין הניסיון בקמפיין שלי. והגעתי למסקנה גם, לאחר שיחות עם עמיר, אהוד ועמי, שכשאני בא לבחור בין עמי לאהוד, אני יודע שהניסיון הוא רב משמעות, הניסיון צריך להכריע, והניסיון של ברק רב יותר, ועשיר יותר, בעיקר בתחום המדיני והבטחוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון במטה הבחירות
צילום: דנה קופל
מומלצים