שתף קטע נבחר

סקר: אילון מוביל על ברק בפער קטן

בעוד שבוע פחות יום יוכרע הקרב על הנהגת העבודה, ונראה שהקרב צמוד עם יתרון קל לעמי אילון, המקבל 49 אחוזי תמיכה, לעומת 44 אחוזים לברק. 7 אחוזים עדיין מתנדנדים

קרב צמוד על הנהגת העבודה: כשבוע לפני ההצבעה במפלגת העבודה, נראה כי עמי אילון נהנה מיתרון קטן על פני מתחרהו אהוד ברק. לפי סקר טלפוני שביצע מכון המחקר של רפי סמית בקרב מתפקדי העבודה, אילון מקבל 49 אחוזי תמיכה, ברק 44 אחוזים ו-7 אחוזים טרם החליטו. הבחירות בעבודה יתקיימו ביום שלישי הקרוב.

  

הסקר מצביע על כך שיותר מ-70 אחוזים ממצביעי עמיר פרץ, אופיר פינס ודני יתום בסיבוב הראשון יעבירו את קולם לעמי אילון. אם המגמה הזו תימשך, אילון ינצח, אך שום דבר לא ברור. בייחוד כאשר לוקחים בחשבון שטעות הדגימה היא 4.5 אחוזים, כך שהפער בין שני האישים נמצא כמעט בטווח הזה.  

 

נראה שכרגע אילון נהנה מתמיכת אנשיו של עמיר פרץ, כאשר זה בא לידי ביטוי בתמיכה במרחבים העירוניים ובקרב המיעוטים (בהשוואה לסיבוב הראשון). ברק זוכה לתמיכה גבוהה יותר במושבים וביישובים דרוזים. בתק"מ הקרב נראה די צמוד.

 

רוב מתפקדי העבודה, 58%, ציינו שמפלגת העבודה צריכה להישאר בממשלה לאחר הבחירות לראשות המפלגה, כאשר 32% ענו שיש לפרוש ממנה ו-10% לא הביעו דעה. בסקר הטלפוני שבוצע אמש רואיינו 500 איש/ה כמדגם מייצג של מתפקדי העבודה.

 

עמי אילון ועמיר פרץ ממשיכים לשדר מסר של אחדות. אילון אמר בכנס בתל-אביב ציין כי תמיכתו של פרץ חשובה לו, הן כדי לנצח בסיבוב השני, והן כדי להביא את מפלגת העבודה לשלטון. לדבריו: "הבהרתי לעמיר כי אני לא סוחר, וגם במשא ומתן אני מתכוון למה שאני אומר. אין לי מה לתת לך, אמרתי לעמיר, חוץ מלהיות חלק מהשלטון. זאת דעתי".

  

ואילו אהוד ברק אמר בכנס שערך באחרונה בבאר שבע כי "אילון מובל על ידי פרץ כי הוא חסר ניסיון". לדברי ברק, "זה חיבור לא קדוש שלא ברור מתי נולד. אני מרגיש סחף חזק לכיווננו וביום הבחירות נחזה כולנו בתוצאות. אנחנו ננצח בשבוע הבא - ובגדול".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוביל. אילון
צילום: איי פי
סוגר את הפער. ברק
צילום: ניב קלדרון
מומלצים