שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אבולבולושן

  מאזדה לא זונחת את מנוע הוואנקל ואת מכונית הספורט הייחודית, להיפך

  לפני שנה, כאשר נחשפה לראשונה בתערוכת טוקיו, הייתה המאזדה RX-EVOLV אחת ממכוניות התצוגה החשובות והמרשימות שנראו שם. חשיבותה הגדולה לא נבעה דווקא מהתפיסה המעניינת והיחודית של מכונית ספורט בעלת ארבע דלתות, אלא מכך שסימנה באופן ברור את התעוררות מאזדה מתרדמת חורף ארוכה, בדרך להצגת מכוניות ייחודיות נוספות.
  ב-EVOLV, העושה שימוש בחלקים מרצפת ה-MX5, הציגה מאזדה גם את דור העתיד של מנוע הוואנקל הרוטורי. אחרי תקופה ארוכה בה הוספד הוואנקל, נראתה לפתע מאזדה בטוחה וגאה במנוע הייחודי, אחרי שכבר כמעט ויתרה עליו. בניגוד ל-RX7, הדור החדש של מנועי הוואנקל (המכונה אגב 'רנסיס') אינו מוגדש טורבו.
  למרות זאת אפשר לצפות ללא פחות מ-280 כ"ס ו-23 קג"מ ב... 8000 סל"ד אסטרונומיים. למרות ההספק הרב, תעמוד יחידת המנוע בתקני הזיהום המחמירים ביותר - נושא מאד בעייתי בעבר בוואנקל.
  התגובות הנלהבות להן זכתה מאזדה עודדו את מנהלי החברה היפנית (אנשי פורד כמובן) לתת אור ירוק למכונית הייחודית.
  כך יוצג בתערוכת דטרויט הקרובה פיתוח עדכני והגיוני יותר של המכונית שיהיה, כך מאזדה, קרוב יותר לגרסה שתגיע לפס הייצור. בינתיים שחררה החברה איור מרשים המוכיח כי לפחות לעצמב מכוניות ספורט מרשימות הם יודעים. עם זאת, גם לפי האיור המצורף, ניתן לזהות הבדלים משמעותיים רבים ובהם חרטום חדש עם פנסים רגילים (לעומת הנשלפים במקור) וסבכה קדמית מזוהה של מאזדה. החלק האחורי שונה מהותית ויהיה קרוב לוודאי משופע יותר - כנהוג במכוניות קופה.

  וחוץ מזה

  אגב, גם הונדה תציג מכונית תצוגה ספורטיבית בתערוכת דטרויט. המכונית, אקורה RS-X, נותנת לנו הצצה ראשונית למראה מחליפת האינטגרה, אשר תצויד באותה הזדמנות המנוע ה-V6 החדש של החברה. אגב, הונדה תציג גם הכלאה מעניינת וייחודית של מיניוואן בגודל בינוני ורכב שטח העונה לשם X.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מאזדה אבולב
  מכונית ספורט עם ארבע דלתות
  שתשתמש במנוע הוואנקל
  ובינתיים, הכי קרוב למוצר הסופי - איור מבית מאזדה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים