שתף קטע נבחר

מועצת החכמים החליטה: ש"ס תתמוך בפרס

שמעון פרס יזכה לתמיכת ש"ס בבחירות לנשיאות שיתקיימו ביום רביעי. כך החליטה מועצת חכמי התורה בישיבה שנערכה בבית הרב עובדיה יוסף בירושלים: "החלטנו לתמוך במשנה לראש הממשלה, משום הכרת הטוב על שנות פועלו למען היהדות"

מועצת חכמי התורה, שהתכנסה בבית הרב עובדיה יוסף בירושלים, הורתה אמש (יום ה') לחברי הכנסת של ש"ס להצביע עבור שמעון פרס בבחירות לנשיאות המדינה שיתקיימו רביעי הקרוב. רק שניים מחברי מועצת החכמים נכחו בישיבה - הרב עובדיה יוסף והרב שלום כהן. את הסכמת השניים האחרים קיבלו בטלפון. בישיבה נכחו גם שרי ש"ס - אלי ישי ואריאל אטיאס. פרס שוחח עם ישי, הודה לו על התמיכה וביקש למסור את הערכתו לרב יוסף.

 

מזכיר מועצת החכמים, הרב רפאל פנחסי, יצא בתום הישיבה והודיע כי "מועצת חכמי התורה החליטה לתמוך במשנה לראש הממשלה, השר שמעון פרס, משום הכרת הטוב על שנות פועלו למען היהדות ומורים לכל חברי הכנסת של סיעת ש"ס להצביע עבור מועמדתו של מר שמעון פרס לתפקיד נשיא המדינה ומאחלים לו הצלחה בתפקידו למען מדינת ישראל. כמו כן אנו מוקירים ומכבדים את ידידנו היקר מר ראובן ריבלין ומאחלים לו שיעלה מעלה מעלה".

 

הרב שמעון בעדני היה בדרכו לביתו של הרב עובדיה, אך בדרך חש ברע ושב לביתו. גם הרב משה מאיה לא הגיע משום שחש שלא בטוב.

 

גורמים במערכת הפוליטית העריכו מוקדם יותר שכמה חברים בסיעת ש"ס עשויים לבחור במועמד הליכוד, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין, כאשר יהיו עם עצמם מאחורי הפרגוד. אבל יש לזכור כי הח"כים של ש"ס חתמו על מסמך מיוחד לפני כניסתם לכנסת ה-17, והתחייבו לציית לכל הוראותיו של הרב עובדיה יוסף ושל מועצת חכמי התורה. אתמול הגיע יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, לביתו של הרב יוסף בניסיון לשכנע את מנהיגהּ הרוחני של ש"ס לתמוך בריבלין. ואולם כבר אמש הצטיירה התמונה - קרוב לוודאי שמועצת החכמים הולכת עם פרס.

 

בש"ס אמרו ל-ynet כי הם אינם רואים בעין יפה את ניסיונותיו של ריבלין להשפיע על חברי כנסת מש"ס, הואיל וההחלטה הסופית נתונה ביד מועצת חכמי התורה ובראשה הרב יוסף. מקורביו של ריבלין אמרו כי הוא עצמו לא היה מעורב בתיאום הפגישה בין נתניהו לבין הרב.

 

אלמונים התקשרו היום לדובר תנועת ש"ס, רועי לחמנוביץ, ואיימו עליו, לטענתו, לבל יתמכו חברי הכנסת של הסיעה במועמדותו של פרס. "אני מבין את רגשות הציבור, וצר לי כי הדבר הגיע לכדי איומים", אמר לחמנוביץ'. "ההחלטה שתתקבל במועצת חכמי התורה היא היחידה המחייבת בנוגע לבחירות לנשיאות".

 

מודעות נגד פרס ניתלו ברחוב החרדי 

ברחוב החרדי הנוטה ימינה בהדרגה בשנים האחרונות, נפוצו באחרונה מודעות שהדביקו גורמים שונים הקוראים לחברי הכנסת שלא לתמוך במועמדותו של פרס לנשיאות. חלק מהטענות נגד הצבעה לפרס מבוססות על תמיכתו בתוכנית ההתנתקות. במודעות אחרות מואשם פרס כמי שמחזיק בעמדות אנטי-יהודיות.

 

בפשקוויל (כרוז בחברה החרדית, נ.ס) תחת הכותרת "שם רשעים יירקב", נקראים חברי הכנסת "שלא לתת את ידכם למי שיבולל את עם ישראל". בהמשך מופנית קריאה "חבר כנסת יקר, בעומדך מאחורי הפרגוד של בחירת הנשיא, זכור את דברי הנאצה והגידוף שאמר שמעון פרס".

 

כמו כן מובאים ציטוטים, לכאורה מפי פרס, בגוף המודעה. בין השאר נכתב "הנוער היהודי צריך לתת גט כריתות לעבר שלנו" (ועידת אונסקו, ספטמבר 1999) ו-"הרבנים רמאים" המצוטטת מ"ידיעות אחרונות", אפריל 1990.

 

פשקוויל אנונימי אשר הופץ על קירות השכונות החרדיות ונחתם על-ידי תושבי השכונות החרדיות בנתיבות, אופקים, אשדוד וקרית-גת, מזהיר את הח"כים: "מי שיעלה את פרס לנשיאות, ידע כי דמם של נשים וטף יהיה על ראשו וישלם את המחיר המלא על-כך".

 

'המטה להצלת העם והארץ' - אשר בראשו עומד הרב שלום דב וולפא המקורב לחוגי חב"ד - ניהל בשבועות האחרונים קמפיין גלוי כנגד מועמדותו של שמעון פרס לנשיאות, בשל "תמיכתו בתוכנית ההתנתקות".


פורסם לראשונה 07/06/2007 21:38

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ואטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרס אצל הרב יוסף. ארכיון
צילום: חיים צח
אלי ישי בצאתו מהישיבה
צילום: גיל יוחנן
פשקוויל נגד בחירה בפרס
צילום: גיל יוחנן
מומלצים