שתף קטע נבחר

אולמרט במסר חשאי לאסד: מוכן לרדת מהגולן

"ידיעות אחרונות" חושף הבוקר כי ראש הממשלה קיבל אור ירוק מהאמריקנים והעביר מסר חשאי לנשיא סוריה דרך מתווכים מגרמניה ומטורקיה: "אני הפרטנר שלך לשלום. אני יודע שהסכם מחייב את החזרת רמת הגולן - ומוכן לשלם את המחיר". אסד עדיין לא הגיב

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הודיע במסרים חשאיים לנשיא סוריה כי הוא יודע מה מחיר השלום עם סוריה – ומוכן לשלם אותו. "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר (ו') כי אולמרט הציע לסורים שבתמורה לשלום מלא עם ישראל ולניתוק הברית עם איראן ועם ארגוני הטרור, תקבל סוריה את הגולן. גורם מדיני בכיר אמר אמש לעיתון כי בשאר אסד עדיין לא הגיב לפניותיו של אולמרט.

 

במהלך יום העצמאות האחרון שוחח ראש הממשלה אולמרט בקו טלפון מאובטח עם נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש. בעקבות השיחה הזו החלו לעבור מסרים מירושלים לנשיא הסורי, דרך מתווכים גרמנים וטורקים.

 

אולמרט הודיע לאסד כי הוא "יודע שהסכם שלום עם סוריה מחייב להחזיר את רמת הגולן לריבונות סורית". אולמרט הביע נכונות למלא את חלקו בעיסקה, למען השלום בין המדינות וביקש "לשמוע האם בתמורה לירידה ישראלית מרמת הגולן תהיה סוריה מוכנה למלא את חלקה: לפרק בשלבים את הבריתות שלה עם איראן, חיזבאללה וארגוני הטרור הפלסטינים ולהפסיק את מימון הטרור ועידודו".

 

כזכור, הבהיר ראש הממשלה בישיבת הקבינט השבוע כי אינו פוסל דיאלוג מול הנשיא אסד. במקביל - הורה לשרים להוריד פרופיל ו"להפסיק את הפטפטת" שהייתה בשבועות האחרונים בנושא הסורי.

 

להצהרתו של ראש הממשלה בדבר נכונות למו"מ הגיבו גורמים רשמיים בסוריה, שמסרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "העמדה שלנו היא אותה עמדה. אנחנו מוכנים לחזור לשולחן המשא ומתן. אנו רוצים לפעול למען השלום ועוקבים באדיקות אחר ההצהרות".

 

הסיפור המלא מתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. "מוכן לוותר על הגולן"
צילום: גיל יוחנן
אסד. שותק
צילום: איי פי
מומלצים