שתף קטע נבחר

מתפללים השחיתו בית קברות פלסטיני ליד אריאל

הלילה הגיעו כ-1,300 מתפללים יהודים למתחם קבר יהושע בן נון בכיפל חארת', שליד אריאל. עשרות מהם נכנסו לבית קברות פלסטיני סמוך, שברו מצבות וכתבו "מוות לערבים". מצה"ל נמסר: "לצערנו קומץ מתפללים בחר ליצור פרובוקציות ולהשחית קברים של פלסטינים"

עשרות מתפללים יהודים חיללו הלילה (ו') בית קברות בכפר הפלסטיני כיפל חארת', שליד אריאל. המתפללים שברו מצבות וכתבו "מוות לערבים".

 

נואף, תושב הכפר הסמוך, סיפר ל-ynet: "מתפללים באו הלילה לקבר שגם קדוש לנו בליווי הצבא. כמה מהם נכנסו לבית קברות מוסלמי סמוך, שברו מצבות וכתבו כתובת על המצבות ובמקומות נוספים בבית העלמין, כמו "מוות לערבים". אני לא יודע בדיוק כמה מצבות הושחתו. היינו בעוצר בזמן התפילה שלהם, והם באו ועשו את הדברים האלה". 

 

מנכ"ל שומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם, אריק אשרמן, אמר: "כרבנים אנו מוחים על חילול השם הזה ונזכרים בכאב שלנו כאשר עושים לנו מעשים כאלו. הנחמה היחידה בסיפור היא הכעס והבושה ששמעתי בקולו של קצין צה"ל המבקש באופן אישי לבוא לתקן את הנזק".

 

מצה"ל נמסר בתגובה: "במקרה המדובר אושרה כניסת מתפללים יהודים למתחם קבר יהושע בן נון בכיפל חארת'. בסך הכול נכנסו למקום כ-1,300 אנשים, רובם המוחלט התנהג באופן מופתי כיאה לכניסה למקום קדוש. לצערנו קומץ מתפללים בחר ליצור פרובוקציות ולהשחית קברים של פלסטינים".

 

עוד נמסר מצה"ל כי הועברה מחאה רשמית לראשי המתפללים וכי הם רואים את האירוע בחומרה. "צה"ל סיכם עם ראשי המתפללים כי הם יהיו אחראים כבר בשבוע הבא לתיקון הנזקים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אזולאי
בית קברות מוסלמי. ארכיון
צילום: מאיר אזולאי
מומלצים