שתף קטע נבחר

נתניהו נערך לפריימריז בזק בליכוד

יו"ר הליכוד קיים התייעצויות עם מקורביו ועם בכירי הליכוד, בהן נידונה האפשרות לערוך את הפריימריז לראשות המפלגה בחודשים הקרובים. גורמים בליכוד אמרו כי מטרת הקדמת הבחירות היא ניטרולו של ח"כ סילבן שלום. גורמים אחרים אומרים כי נתניהו זוכה עתה לתמיכה רחבה בציבור

פרסום ראשון: יו"ר הליכוד, בנימין נתניהו, נערך לערוך פריימריז מוקדמים לראשות מפלגתו. כך נודע היום (ו') ל-ynet. נתניהו קיים לפני ימים אחדים התייעצות עם מקורביו ועם בכירי הליכוד, בהם גם היועץ המשפטי של המפלגה והמנכ"ל, בהן נידונה האפשרות לקיים כבר בחודשים הקרובים בחירות לראשות המפלגה. 

 

גורמים בליכוד אומרים כי חלק ממקורביו של נתניהו הציעו לו לקיים את הבחירות בהקדם, על מנת לנטרל את יריבו העיקרי, סילבן שלום, שהתבטא בשבועות האחרונים בצורה חריפה מאוד בתקשורת נגד יו"ר הליכוד. גורמים אחרים בליכוד אומרים כי נתניהו נמצא כעת בנקודה טובה מבחינתו בגלל אחוזי התמיכה הגבוהים להם הוא זוכה בסקרים, גם בקרב כלל תושבי המדינה וגם בליכוד.

 

פריימריז מהירים יכולים למעשה להוציא את העוקץ מהאופוזיציה הפנימית בראשות ח"כ שלום ולהעניק לנתניהו שקט תעשייתי לקראת הבחירות הכלליות לכנסת.

 

מקורביו של נתניהו אישרו כי אכן התקיימה לאחרונה התייעצות בנושא, אולם הם מכחישים כי יש קשר כלשהו לח"כ שלום. גורם בלשכתו של נתניהו אמר ל-ynet כי "במסגרת ההיערכות הכללית לבחירות כלליות ובמסגרת ההכנות וההערכות שהבחירות לכנסת יוקדמו, הליכוד צריך להיערך לבחירות פנימיות. אין לזה שום קשר לפוליטיקה הפנימית בתוך המפלגה אלא רק לפוליטיקה הלאומית. הליכוד צריך להיות ערוך לכל תסריט". אנשיו של נתניהו ציינו כי טרם התקבלה החלטה בנושא וכי יתקיימו התייעצויות נוספות, שלאחריהן יקבל יו"ר הליכוד החלטה.

 

גורמים המקורבים לנתניהו אמרו עוד כי כבר תקופה ארוכה שגורמים שונים במפלגה, כולל גורמים ברמת פעילי השטח, מעבירים מסרים כי יש לקיים פריימריז מוקדמים כדי שהליכוד יהיה ערוך לבחירות כדי שלא יהיו מתחים פנימיים, במקרה והבחירות יוקדמו.

 

יש לציין כי שלום פתח לאחרונה במתקפה חריפה על נתניהו ועל מנהיגותו ועל הדרך שבה הוא מנהל את המפלגה ואת האופוזיציה. שלום אף האשים את נתניהו כי הוא אינו עושה מספיק כדי להפיל את הממשלה ולהביא לבחירות כלליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. נערך להקדמת הפריימריז
צילום: גיל יוחנן
שלום. נחשב ליריב העיקרי
צילום: גיל יוחנן
מומלצים