שתף קטע נבחר

גאידמק רוכש את השליטה ברשת טיב טעם

רכישה משמעותית רביעית בתוך חודשיים לארקדי גאידמק. אמש (ו') דווח לבורסה כי גאידמק רוכש את השליטה ברשת המזון. הוא ישלם לבעלי הרשת, קובי טרייביטש ועמית ברגר, 100 מיליון דולר תמורת 51% מהרשת. מדובר בפרמיה של מעל 80% מעל לשווי הרשת כפי שהיא נסחרת בבורסה. הערכה: גאידמק יפסיק את מכירת הבשר הלא כשר ברשת טיב טעם כדי לא להכעיס את האוכלוסיה החרדית בירושלים, בה הוא מתכוון להתמודד בבחירות על ראשות העיר

המיליארדר ארקדי גאידמק חתם ביום שישי על עסקה בה רכש את השליטה ברשת השיווק טיב טעם מידי בעליה, קובי טרייביטש ועמית ברגר. גורמים המקורבים לעיסקה העריכו כי גאידמק שהודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, יפסיק למכור בשר לא כשר ברשת טיב טעם, כדי לא להרגיז את האוכלוסיה הדתית בירושלים.

 

לפי ההסכם, ירכוש גאידמק 25.5% מטיב טעם מאנטר הולדינגס של עמית ברגר, 25.5% נוספים מטרייביטש, ובסך הכל 51% מהאחזקות בטיב טעם תמורת 100 מיליון דולר. לאחר העסקה יישארו בידי אנטר 13% ממניות טיב טעם ובידי טרייביטש 12%.

 

העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן. העסקה משקפת לטיב טעם שווי חברה של למעלה מ-800 מיליון שקל, בשעה שהחברה נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-450 מיליון שקל וגאידמק משלם פרמיה של מעל 80%.

 

רכישת טיב טעם היא הרכישה המשמעותית הרביעית שמבצע גאידמק במשק הישראלי בתוך חודשיים. מאז אפריל השנה הספיק כבר גאידמק לרכוש את השליטה בחברת הנדל"ן אוסיף, בבית ההשקעות גילאון ובחברת פטרוגרופ המפעילה תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. ההיקף הכולל של 3 העסקות האלו עומד על כ-850 מיליון שקל. יחד עם רכישת טיב טעם תסתכם השקעתו של גאידמק בחברות ישראליות ב-1.25 מיליארד שקל, וכל זאת כאמור, בתוך חודשיים.

 

טיב טעם הוקמה בידי משפחת טרייביטש ולאחר מכן נמכרה בחלקה לברגר, שהנפיק אותה בבורסה. הרשת הפכה תוך שנים מעטות לאחת מרשתות השיווק הגדולות בישראל. בשנתיים האחרונות נקלעה הרשת למשבר בעקבות סדרת תחקירים שנערכו עליה בכלי התקשורת ואשר חשפו פגמים במכירת הבשר והביצים ברשת. לאחרונה ניהלה טיב טעם משא ומתן עם רשת רבוע כחול על האפשרות שרבוע כחול תרכוש את השליטה בה, אך המו"מ לא נשא פרי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הקונה, ארקדי גאידמק. קכישה רביעית תוך חודשיים
צילום: ראובן שוורץ
מוכר, קובי טרייביטש. המשפחה המייסדת
מוכר, עמית ברגר. קנה, מכר, הרוויח מיליונים
מומלצים