שתף קטע נבחר

גאידמק: אוציא את החזיר מטיב טעם

בראיון בלעדי ל"ידיעות אחרונות" אומר המיליארדר שרכש את השליטה בטיב טעם: "אוציא מרשת את החזיר והמזון הלא כשר, ואפתח לראשונה גם סניפים בירושלים, בעידוד רבנים"

"אוציא מרשת טיב טעם את החזיר והמזון הלא כשר, ואפתח לראשונה גם סניפים בירושלים, בעידוד רבנים". כך אמר ארקדי גאידמק בראיון בראיון בלעדי ל"ידיעות אחרונות", בעקבות רכישת השליטה בטיב טעם. 

 

בכוונת גאידמק לספק מזון לעניים במבצעים מיוחדים, בעיקר בבירה, בריכוזי אוכלוסייה של חרדים. גאידמק צפוי להבטיח לרבנים כי יקים גם סניף גלאט כשר בלב השכונות החרדיות, שיסבסד מזון למעוטי יכולת.

 

כן מתוכנן למזג לטיב טעם את מעצמת הביצים והלולים של גאידמק ברוסיה, שם הוא אחד מספקי הביצים הגדולים. בכוונתו להביא לכך שקיבוץ מזרע יפסיק את ייצור החזיר, ויעבור למכירת עופות. מפעל מעדני מזרע משווק את מוצריו לכ-500 חנויות ומעדניות בישראל.

 

"התחזית שלי", אמר גאידמק ל"ידיעות אחרונות", "היא שכבר בעתיד הקרוב תוכל טיב טעם להעלות באופן דרמטי את ביצועיה המסחריים והכספיים. לפי השקפתי, כיהודי וכדמות ציבורית בחברה היהודית, קידום, הפצה ומכירה של מוצרי בשר חזיר בישראל הם פוגעניים כלפי המסורת היהודית. לכן, דבר ראשון על סדר יומי יהיה איסור ההפצה והמכירה של מוצרי בשר חזיר דרך רשת המרכולים של טיב-טעם".

 

שווי חברה של יותר מ-800 מיליון שקל

גאידמק חתם ביום שישי על עסקה בה רכש את השליטה ברשת השיווק טיב טעם מידי בעליה, קובי טרייביטש ועמית ברגר. גורמים המקורבים לעיסקה העריכו כי גאידמק שהודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות עיריית ירושלים, יפסיק למכור בשר לא כשר ברשת טיב טעם, כדי לא להרגיז את האוכלוסיה הדתית בירושלים.

 

לפי ההסכם, ירכוש גאידמק 25.5% מטיב טעם מאנטר הולדינגס של עמית ברגר, 25.5% נוספים מטרייביטש, ובסך הכל 51% מהאחזקות בטיב טעם תמורת 100 מיליון דולר. לאחר העסקה יישארו בידי אנטר 13% ממניות טיב טעם ובידי טרייביטש 12%.

 

העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים, רונית קן. העסקה משקפת לטיב טעם שווי חברה של למעלה מ-800 מיליון שקל, בשעה שהחברה נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-450 מיליון שקל וגאידמק משלם פרמיה של מעל 80%.

 

רכישת טיב טעם היא הרכישה המשמעותית הרביעית שמבצע גאידמק במשק הישראלי בתוך חודשיים. מאז אפריל השנה הספיק כבר גאידמק לרכוש את השליטה בחברת הנדל"ן אוסיף, בבית ההשקעות גילאון ובחברת פטרוגרופ המפעילה תחנות דלק וחנויות נוחות בארה"ב. ההיקף הכולל של 3 העסקות האלו עומד על כ-850 מיליון שקל. יחד עם רכישת טיב טעם תסתכם השקעתו של גאידמק בחברות ישראליות ב-1.25 מיליארד שקל, וכל זאת כאמור, בתוך חודשיים.

 

טיב טעם הוקמה בידי משפחת טרייביטש ולאחר מכן נמכרה בחלקה לברגר, שהנפיק אותה בבורסה. הרשת הפכה תוך שנים מעטות לאחת מרשתות השיווק הגדולות בישראל. בשנתיים האחרונות נקלעה הרשת למשבר בעקבות סדרת תחקירים שנערכו עליה בכלי התקשורת ואשר חשפו פגמים במכירת הבשר והביצים ברשת. לאחרונה ניהלה טיב טעם משא ומתן עם רשת רבוע כחול על האפשרות שרבוע כחול תרכוש את השליטה בה, אך המו"מ לא נשא פרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גאידמק. לספק מזון לעניים
צילום: ראובן שוורץ
צילום: עומר הכהן
הסניף בראשל"צ
צילום: עומר הכהן
מומלצים