שתף קטע נבחר

אורלב: אולמרט מבריז מהוועדה, נביא אותו בכוח

לשכת רה"מ התחייבה בכתב כי הוא יופיע לדיון בוועדה לביקורת המדינה בעניין מרכז ההשקעות. כעת התברר ליו"ר שאולמרט לא יבוא. "הוא מזלזל בשלטון החוק"

האם הוועדה לביקורת המדינה תחייב את ראש הממשלה להתייצב בפניה? יו"ר הוועדה, ח"כ זבולון אורלב, אמר היום (א') ל-ynet כי אם אהוד אולמרט לא יופיע מחר בפני הוועדה, כפי שהבטיח, הוא יגיש הצעת החלטה לוועדה לחייב את ראש הממשלה להתייצב בפניה (לחצו כאן לקריאת המכתב שנשלח מלשכת רה"מ לוועדה).

 

מחר תתקיים ישיבה מיוחדת של הוועדה לביקורת המדינה, שבה ראש הממשלה היה אמור להשתתף. הישיבה תעסוק בדו"ח מבקר המדינה בעניין מרכז ההשקעות, שבה נמתחה ביקורת חריפה על אולמרט בעניין תפקודו בעת ששימש שר התמ"ת בממשלת שרון. לישיבה אמור להגיע גם מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס.

 

בדו"ח שפורסם באפריל השנה פסק לינדנשטראוס כי אולמרט ניסה לקדם את ענייניו של חברו ושותפו לשעבר, עו"ד אוריאל מסר. "עוזריו פעלו כזרועו הארוכה, מעורבותם בעסקה היתה יותר מפעולה מינורית לטובת היזם", כתב אז המבקר, שקבע כי בפרשה עולים חשדות פליליים וחשש לפגיעה בטוהר המידות.

 

אורלב: "קביעת מועד הדיון נעשתה תוך תיאום מלא עם לשכת ראש הממשלה על מנת לאפשר לאולמרט להגיע לדיון במועד שנוח לו". במכתב ששלחה מנהלת הוועדה לביקורת המדינה ללשכת ראש הממשלה ב-30 באפריל, היא אף ציינה: "מפני כבודו של ראש הממשלה ומוּדעות לסדר יומו העמוס, ברצוננו לתאם את מועד הישיבה".

 

ב-13 במאי שלחה יועצת ראש הממשלה לקשר עם הכנסת, עידית צקרנוביץ, מכתב לאורלב, ובו אישרה את השתתפותו של אולמרט בישיבה שתיערך מחר, 11 ביוני, ב-10:00. היום נודע ל-ynet כי אולמרט לא מתכוון להגיע לדיון מחר.

 

אורלב - ששמע על כך שראש הממשלה לא יגיע לדיון בפעם הראשונה מפניית ynet בעניין - אמר כי אי-הגעתו של אולמרט לדיון היא דבר חמור ביותר. "שוב-ושוב מזלזל אולמרט בכנסת ובשלטון החוק. אפילו בהתחייבויות שלו עצמו הוא לא עומד. אני אומר באופן חד-משמעי כי אין בכוונתי לתת לאולמרט להימלט מהדיון בוועדה. אם לא יגיע מחר, אביא בפני הוועדה הצעת החלטה שתורה לו על התייצבות. סמכות זו שמורה לוועדה בחוק מבקר המדינה".

 

מלשכתו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "מבקר המדינה סיים את בדיקתו בעניין, והחליט על פי חוק להעביר את החומר שהיה בנושא ליועץ המשפטי לממשלה. גם תשובת ראש הממשלה לדו"ח הועברה ליועץ המשפטי לממשלה. ח"כ אורלב, שמוּדע לעובדה שהיועץ המשפטי טרם גיבש את עמדתו בנושא, החליט למרות זאת - ובניגוד לכל היגיון משפטי ומינהלי - לקיים דיון בנושא.

 

"מתוך כבוד לוועדה, ועל אף הבעייתיות המשפטית, ראש הממשלה נאות להשתתף בדיון במסגרת ההגבלות המתחייבות, ולישיבה אף נקבע מועד. בשבוע שעבר ביקשנו דחייה במועד קיום הדיון. הנימוקים פורטו באוזני יו"ר הוועדה. ואולם ח"כ אורלב - כהרגלו בעת האחרונה - מנסה להכפיש את ראש הממשלה ולגרום לו עוול על לא עוול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"עוול על לא עוול". אולמרט
צילום: גיל יוחנן
"לא ניתן לו להימלט". אורלב
צילום: ודים דניאל
מומלצים