שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  מזרח קונגו: גורילת הרים נדירה נורתה למוות
  גופתה של גורילת הרים שנורתה בראשה נמצאה בסוף השבוע האחרון בשמורת הטבע במזרח קונגו. בתה הקטנה בת החודשיים נותרה בחיים, אך נמצאת במצב קריטי. "הימים הבאים הם קריטים לבריאותה", אומרת ל-ynet פעילת שימור סביבתי בקונגו
  הקרבות הקשים המתחוללים במזרח קונגו גובים מחיר דמים כבד בקרב אזרחיה, אך גם בעלי חיים רבים סובלים מהרג מתמשך. גופתה של גורילת הרים נדירה נתגלתה ביום שישי שעבר, לאחר שנורתה למוות בפארק הלאומי וירונגה בקונגו. "הנקבה הבוגרת שזכתה לכינוי "רוביגה" נורתה בראשה וזה נראה כאילו הוציאו אותה להורג", אומרת ל-ynet סמנתה ניופורט, האחראית על נושא התקשורת בארגון שימור סביבתי הפועל באפריקה. "בנוסף, נתגלו סימני ירייה גם בזרועה הימנית, אך הדבר המחריד הוא שבתה הקטנה, נדאקאסי, בת החודשיים בלבד, נמצאה לצידה, כשהיא מפוחדת ולא מרפה מגופתה של אימה".
   
  למרות הסכנות הבטחוניות בקונגו שסועת הקרבות, נעשים מאמצים עולמיים כבירים על מנת לשמור על אוכלוסיות בעלי החיים בפארקים הלאומיים באיזור. אחד המקומות הגדולים בהם מתקיימות פעולות מזה עשרות שנים הוא הפארק הלאומי וירונגה, המשתרע על שטח של כ-7,800 קמ"ר. גורילות ההרים בשטחו הפכו אותו לשם דבר בעולם כולו, במיוחד עקב מחקריה של הזואולוגית המנוחה, דיאן פוסי באיזור, שתרמו רבות למודעות העולם בנוגע למצב הגורילות ולפיתוח ענף תיירות משגשג. בנוסף לגורילות, חיים בפארק העצום גם פילי סוואנה, שימפנזים, אוקפי, ביזונים, ציפורים אנדמיות והיפופוטמים.
   
  צילום: WildlifeDirect.org

   

   

  גורילות בסכנת הכחדה

   
  "כיום נותרו בעולם 700 פרטים בלבד ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו, ברואנדה ובאוגנדה. בדרום הפארק הלאומי של וירוגנה ישנן כ-80 גורילות לערך הרגילות לחיות במקום", אומרת ניופורט. "הגורילה שנורתה שייכת למשפחת "קבריזי", אחת המשפחות הגדולות של גורילות ההרים המונה כיום כ-34 חברים במשפחה". 

   

  בעשור האחרון נהרגו עשרות פקחים באיזור בניסיון להגן על בעלי החיים מסכנת הכחדה ובפברואר השנה נרצחו שתי גורילות כסופות גב על ידי קבוצות מורדים שונות באיזור.

  אחד החששות הגדולים של פקחי הטבע ופעילי השימור הוא שמשפחת הגורילות התפצלה, דבר שעלול לחשוף אותם לסכנות רבות. בנוסף, על פי עדויות הסיירים בשטח, נמצאו סימני דם ביער הסמוך למקום מציאת של גופת הגורילה הבוגרת.

   

  18 שעות לאחר שאמה נורתה למוות, נמצאה נדאקאסי הקטנה על ידי אחד הפקחים והובלה לטיפול רפואי במרפאתו של וטרינר גורילות, המשתתף בפרוייקט השימור. "לצערנו, הרופא איבחן כי היא סובלת מהתייבשות קשה ומצבה קריטי", מגלה ניופורט. "נקבות הגורילה ממשיכות להיניק בטבע בתקופה בת שלוש שנים ואנו חוששים כי הדבר עלול להשפיע על חייה של נדאקאסי, כך שהימים הבאים הם קריטים לבריאותה", היא מסכמת. "אני מקווה שלא נמצא בימים הקרובים גורילות הרוגות נוספות".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הגורילה היתומה, נדאקאסי
  צילום: WildlifeDirect.org
  "כנראה פיתו את הגורילה בעזרת בננות"
  צילום: WildlifeDirect.org
  מומלצים