שתף קטע נבחר

חמאס: הנייה ניצל מניסיון התנקשות

פגזי מרגמה נורו לעבר ביתו של ראש הממשלה הפלסטיני איסמעיל הנייה, ובחמאס האשימו את אנשי המשמר הנשיאותי בנסיון התנקשות. אחיינו של רנטיסי בחאן יונס נהרג ובכך עלה מניין ההרוגים ל-18

אנרכיה ברשות: תנועת החמאס טוענת כי ראש הממשלה הפלסטיני, איסמעיל הנייה, ניצל הבוקר (יום ג') מניסיון חיסול של אנשי המשמר הנשיאותי הפלסטיני ואנשי פתח. בחמאס טוענים כי מספר פגזי מרגמה נורו לעבר ביתו של הנייה, וגרמו לו לנזקים כבדים. במהלך העימותים כבר נרשמו מספר אירועי ירי לעבר ביתו ולשכתו של הנייה. בחילופי האש נהרגו מאז אתמול 18 בני אדם.

 

בחמאס הגיבו בזעם על ירי הפגזים. לדבריהם, הם נחושים להגיב לכל "פשע" של אנשי הפתח ו"כעת אין חזרה מן ההחלטה להתמודד עם המשת"פים והפושעים של הפתח". הם אף הזכירו כי פגזים נורו גם לעבר לשכת שר הספורט והנוער, ד"ר באסם נעים.


ביתו של הנייה ספג פגיעה. למקרר "אמקור" שלום (צילום: רויטרס)

 

בפתח, לעומת זאת, טוענים כי מספר פגזי מרגמה נחתו באזור המתחם הנשיאותי של אבו מאזן בעיר עזה, וכי הירי בוצע על ידי אנשי החמאס.

 

ובתוך כך, הזרוע הצבאית של החמאס, גדודי עז א-דין אל קסאם, הזהירה הבוקר את אנשי הביטחון הפלסטינים שלא להגיע לעבודתם בעיר עזה ובאזור צפון הרצועה. בחמאס אמרו ש"כל איש ביטחון שיעשה את דרכו לעבודתו ייחשד כמי שמשתתף בפגיעה בבני העם הפלסטני ועלול להיפגע". עם זאת, הארגון התחייב לא לפגוע באנשי ביטחון שישארו בבתיהם. 

 

חילופי האש בין הפלגים הפלסטינים נמשכו גם הבוקר. מקורות פלסטינים ברצועת עזה דיווחו שחמושים מהפתח ירו למוות בפעיל חמאס בעיר חאן יונס. על פי הדיווחים, ההרוג הוא עמרו רנטיסי, אחיינו של מנהיג החמאס עבד אל-עזיז רנטיסי שחוסל על ידי ישראל.

 

אחד ממוקדי חילופי האש החמים הוא ביתו של מאהר מקדאד, בכיר דוברי הפתח ברצועה. עדי ראייה דיווחו כי אנשי חמאס מטווחים את הבית, והשתלטו על בניינים סמוכים. 

   

תקריות ירי נרשמו הבוקר גם במחנה הפליטים שאטי - בין אנשי חמאס לבין בני אחת החמולות הגדולות במחנה שבנם, איש מודיעין, נהרג על ידי החמאס. בני המשפחה הרגו בתגובה את מאזן עג'ור, בכיר בזרוע הצבאית של החמאס, ושרפו את ביתו. כעת אנשי החמאס הגיעו "לסגור את החשבון".

 

בשעות הבוקר השתלטו אנשי חמאס על מסגד המזוהה עם פתח בעיירה בית להיא, והניפו את דגלי התנועה במקום. הכרזת הפתח על הפסקת אש אתמול לא הועילה, וחילופי האש נמשכו. בחמאס מאיימים לפגוע ב"אגרוף של ברזל" את כל מי שנמנים על הזרם הציוני-אמריקני" בפתח.

 

הזרוע הצבאית של חמאס הכריזה על כוננות עליונה בקרב אנשיה. אחת מקבוצות גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, הודיעה שאם עד הצהריים לא ייפסקו העימותים ברצועה והחמאס לא יפסיק את הרדיפה וחיסול אנשי התנועה ברצועה הם יעבירו את המערכה גם לגדה. לפי שעה המגעים בין נציגי הפלגים והמשלחת הביטחונית המצרית אינם מביאים לרגיעה, וברצועה חוששים שהגל הנוכחי יימשך ושהחזרה ממנו תהיה בלתי אפשרית.


פורסם לראשונה 12/06/2007 08:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נזקים בביתו של הנייה
צילום: רויטרס
מומלצים