שתף קטע נבחר

אילון וברק הצביעו: אנחנו נאחד את המפלגה

זמן קצר לאחר פתיחת הקלפיות הצביע עמי אילון במושב גבע כרמל ואהוד ברק הצביע בכפר סבא. אילון אמר כי "הדרך היחידה שלנו לחזור לשלטון היא באחדות המפלגה, בלי להשאיר חלקים שלמים מהציבור מחוץ למשחק". ברק אמר שרק הוא יאחד את המפלגה ויביס את נתניהו

יום הבוחר: זמן קצר לאחר פתיחת הקלפיות של מפלגת העבודה הגיעו הבוקר (יום ג') עמי אילון ואהוד ברק, המתמודדים על כס היושב ראש, כדי לממש את זכותם להצביע. בשני מטות יודעים שהמאבק צמוד, וכל קול עשוי להכריע את הכף. שניהם יודעים כי הקרב יוכרע בקיבוצים וביישובים הערביים - שבהם ככל הנראה שיעור ההצבעה יהיה גבוה בהרבה מאשר בערים.

 

אחוז ההצבעה בבחירות לראשות מפלגת העבודה עמד על 25.6 אחוזים בשעה 14:00 בצהריים. מדובר ב- 26,593 מצביעים. החלוקה: בקיבוצים 34 אחוזים. מחוז דן 28, תל-אביב 27, מחוזות שרון שומרון ומרכז 26, חיפה 25, ירושלים 25, ערבים 22, מושבים 23, דרום 22, דרוזים 21, צפון 20.

 

אהוד ברק הצביע בקלפי בכפר סבא וקרא למתפקדי מפלגת העבודה ללכת להצביע. אמר שרק הוא יאחד את מפלגת העבודה וינצח את נתניהו.

 

עמי אילון הצביע במושב גבע כרמל, הסמוך למקום מגוריו בכרם מהר"ל, מלווה באשתו וביועציו. בצאתו מהקלפי אמר כי הוא מעריך את סיכוייו כטובים, אולם רק בערב ניתן יהיה לדעת את תוצאות האמת. הוא הוסיף כי הכל תלוי במצביעים - "אם הם רוצים התחדשות של המפלגה ודרך שונה מזו שבה הלכה, הסיכויים שלי הם טובים, אם לא - אשאר במפלגה כחבר מן המניין".

  

בהתייחסו ליריבו אהוד ברק, אמר אילון כי ביום שאחרי, "אקרא לו, ונהיה ביחד". בהתייחסו להסכם עם עמיר פרץ אמר כי הוא שמח שחתם עליו - "הדרך היחידה שלנו לחזור לשלטון היא באחדות המפלגה, בלי להשאיר חלקים שלמים מהציבור הישראלי מחוץ למשחק כפי שהיה בעבר", אמר.

 

על הסקרים שפורסמו בימים האחרונים אמר אילון כי הוא שמח יותר לשמוע על סקר רפי סמית ב-ynet שגילה כי הוא נהנה מעדיפות בקרב כלל הציבור ונתפס כמתאים יותר לכהן בראש ממשלה מאשר ברק. זאת לעומת תוצאות הסקר שפורסם בערוץ 10 וניבא את ניצחונו של ברק.

 

שר הביטחון, עמיר פרץ, הצביע בבחירות לראשות מפלגת העבודה בקלפי בסינמטק בשדרות. פרץ התייחס לירי רקטת הקסאם הבוקר לעבר העיר ואמר "לא נאפשר ירי של רקטות קסאם לעבר שדרות, נפגע בכל שרשרת הביצוע של יורי הקסאמים".

 

מטה ברק שיגר הבוקר אלפי הודעות קוליות מוקלטות בקולה של ח"כ שלי יחימוביץ', שנועדו לשכנע את מצביעי עמי אילון ועמיר פרץ לתמוך בסיבוב השני בברק. בהקלטה נשמעת יחימוביץ' אומרת: "אם העבודה תיחלש, נחלש גם אנחנו. לא אוכל לתת יד להחלשה כזו. אי אפשר להגיע לצמרת העבודה מבלי שנכווית, הניסיון של עמי לא מספיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמי אילון מצביע
צילום: דורון גולן
רוצה לאחד. ברק
צילום: איי אף פי
פרץ מצביע בשדרות
צילום: אמיר כהן
מומלצים