שתף קטע נבחר

עמי אילון: אפנה למשטרה ולמבקר המדינה

המועמד שהפסיד בפריימריז דיבר על "תופעות" שראה במהלך הבחירות לתפקיד היו"ר והסביר את כעסו: "מפלגת העבודה היא הבית שלי והבית הזה יהיה נקי". במטהו טענו לזיופים במספר קלפיות

מטה עמי אילון יוצא למאבק: יובל פורת, היועץ האסטרטגי של עמי אילון, טען אמש (יום ג') בתקיפות כי חלו שיבושים בבחירות הפריימריז לראשות מפלגת העבודה. "בידינו הוכחות חותכות וברורות לזיופים בהיקף גדול מאוד", אמר לכתבים.

 

אילון עצמו הגיע למטה ברמת החייל בתל אביב וכאשר יצא משם כעבור שעה קלה אמר לכתבים: "אני מקבל כל תוצאה. ללא קשר לזה, את התופעות שראיתי במפלגה אני מתכוון להגיש למשטרה, למבקר המדינה ולכל מי שצריך, מפני שמפלגת העבודה היא הבית שלי והבית שלי יהיה בית נקי. מעבר לכך, התוצאה תכובד וארים טלפון לברק כדי לברך אותו. נשלב יחד ידיים". 

 

במטה אילון הפנימו כי תוצאות האמת מיישרות קו עם הסקרים ומעניקות לברק יתרון. גם מחוזות וערים שבסיבוב הקודם היו בכיסו של אילון, עברו הפעם לברק. לדבריו של פורת, בידיו הקלטות וראיות רבות לזיופים בקלפיות.

 

פורת לא נקב בשמות הקלפיות אך רמז כי מדובר בקלפיות הממוקמות בישובים ערביים. "נחשוף את ההקלטה עם ההוכחות על זיופים, אחת מבין רבות. הגשנו עתירה למוסד לבירור עתירות. יש כוונה להביא ראיות רבות", מאוחר יותר ציין פורת כי החליט למשוך עתירתו אולם אילון, כאמור, לא אמר את המילה האחרונה.

 

פורת, שדיבר בשעה שברק עשה דרכו לבית מפלגת העבודה לשאת נאום ניצחון, אמר: "מבחינתנו נכון להסתמך על תוצאות אמת בלבד. עם זאת, אנו מתנגדים לכל ניסיון לגנוב את המפלגה. כל יו"ר נבחר של מפלגה צריך להסתמך על תוצאות אמת. יש לציין כי היקפי הזיופים שמצאנו גדולים מאוד ויכולים לשנות את התוצאות לכאן או לכאן".

 

בכירים במטהו של אהוד ברק דחו על הסף את טענות אנשי אילון. אחד השרים, מתומכי ברק, אמר ל-ynet: "זה קשקוש מקושקש. כדאי מאוד לבדוק את הקלפיות בשדרות ובלוד אם רוצים למצוא זיופים". גם השרים שמחון והרצוג דחו את הטענות לזיופים. שמחון אמר ל-ynet כי "וידאנו שלא יהיו שום תקלות ושום זיופים, ולא היו כאלה".


פורסם לראשונה 13/06/2007 00:22

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילון. לשמור על מפלגה נקיה
צילום: עופר עמרם
זיופים. היועץ פורת
צילום: עופר עמרם
מומלצים