שתף קטע נבחר

מקורב לאולמרט: זכינו בדאבל - ברק ופרס

חברי הכנסת עברו יום מותח, שבסופו נראו הרבה חיבוקים וחיוכים. שמעון פרס, זקן חברי הכנסת, זכה לתמיכה כמעט מקיר לקיר. מקורבי אולמרט כבר גוזרים קופון: "ראש הממשלה התחזק וקיבל ניצחון כפול - של ברק ושל פרס"

אין ספק שמה שקרה היום (ד') בכנסת היה ההצגה הטובה ביותר במדינה. הח"כים כססו ציפורניים וחיכו לרגע המכריע שבו נודע כי שמעון פרס מוביל על מתחריו ויהיה הנשיא התשיעי. ואז באו ההכרזות של ח"כ ראובן ריבלין ושל קולט אביטל על הפרישה מהמירוץ בסיבוב השני. אנשי אולמרט מרוצים. אחד ממקורביו אמר: "אין ספק שראש הממשלה מתחזק ביום הזה. הוא מוכיח שהוא קר רוח, שהוא צולח משברים, שהוא יכול להריץ נשיא למדינת ישראל ולנצח".


תמיכה וחיוכים בישיבת הסיעה (צילום: גיל יוחנן)

 

במזנון הח"כים צפו בדריכות במסכי הטלוויזיה, ואחר שנודעה התוצאה, התחבקו חברי הכנסת של קדימה. "כל הכבוד לרובי ריבלין. זה לא פשוט לו. הוא עבד על זה כבר ארבע שנים", אמר השר בנימין (פואד) בן-אליעזר. על אחד הכיסאות ישב איתן כבל, מזכ"ל מפלגת העבודה, שפלט אמירה מבודחת של אביטל וריבלין לאחר הסרת מועמדותם: "שוב שמעון פרס לא ניצח". הערכות עפו באוויר, ומסדרונות הכסת המו מאדם. מחברי כנסת ועד לבני משפחת פרס, שהתייצבו ביומו הגדול.  

  

לצידם של הנבחרים המשיכו כל העת אנשיו של אהוד אולמרט לפעול למען בחירתו של זקן חברי הכנסת לתפקיד הנשיא התשיעי. "זה יום דרמתי לא רק בשבילו, אלא גם בשביל ראש הממשלה", הבהיר אחד מאנשי אולמרט הבכירים שעמל עד לרגע האחרון ממש לשכנע להצביע לפרס. "רצינו את הדאבל, גם את אהוד ברק במפלגת העבודה וגם את שמעון פרס כנשיא. זה ניצחון כפול לראש הממשלה. למרות שברק לכאורה אף עלול לאיים עליו, הוא חושב שהוא יכול לתרום לביטחון המדינה בתקופה הזאת".

 

אחר כך הוסיף: "צריך לזכור שרק לפני שבועות אחדים קראו לאולמרט להתפטר לאחר וינוגרד שיפרשו על רקע חקירות, והנה עכשיו מהלך פוליטי שמקנה לו את הכוח מחדש. פעם אחת כוח פוליטי בתוך קדימה ופעם שנייה כוח שילטוני בציבור בישראל. הבחירה של פרס היא הכרה מחודשת בכוחו של ראש הממשלה".

  

גם שרי ש"ס חייכו מאוזן לאוזן לאחר שאביטל וריבלין הסירו את מועמדותם. השר יצחק כהן מש"ס: "הרב עובדיה יוסף נתן את הנשיאות על מגש לשמעון פרס. הוא צריך לגשת אליו לאחר הבחירה ולומר לו תודה". חברי כנסת ניגשו לקולט אביטל ולחצו את ידה. "זו היתה מחווה יוצאת מהכלל". אמר לה השר יעקב אדרי. ריבלין עצמו התחבק בחום עם ח"כ שלי יחימוביץ' מהעבודה שנשארה נאמנה עד הרגע האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא התשיעי. פרס
צילום: גיל יוחנן
קולט אביטל. פרשה ראשונה
צילום: גיל יוחנן
ראובן ריבלין. פרשה שנייה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים