שתף קטע נבחר

האם את צריכה להתחנן לבעלך שייתן לך כסף?

האם בן הזוג שלך מנהל לבדו את העניינים הכספיים בבית? האם הפכת לתלויה בו לחלוטין? חשוב שתדעי שאת לא לבד

אלימות כלכלית היא מצב שבו בן הזוג שולט על כל המקורות הכספיים של האישה, מונע ממנה גישה אליהם, ומקציב לה סכום כסף על־פי ראות עיניו, באופן היוצר תלות מוחלטת שלה בו. כזהו למשל סיפורה של מלי (שם בדוי), שמתפרסם השבוע במלואו בעיתון "לאשה": היא פרופסור לכלכלה, אבל נאלצת להתחנן בפני בעלה כדי לקבל כסף קטן.

 

הרעיון להקים קבוצת תמיכה לנשים הסובלות מאלימות כלכלית עלה בדעתה של מלי לאחר ששפכה את לבה בפני חברותיה ותיארה באוזניהן את המתרחש בביתה. "בהתחלה סיפרתי לחברה אחת. היא הייתה המומה ואמרה, שמעולם לא שמעה על התנהגות כזאת. החברה השנייה שפניתי אליה נזכרה, שבת דודתה, מהנדסת בכירה בחברת היי-טק, סיפרה סיפור דומה. התברר שבת הדודה במצב קשה - מבולבלת ובוכה שאף אחד לא מבין אותה. ברגע ששמעתי את התיאור הזה, ידעתי שמצאתי עוד אישה כמוני. הבנתי שאני לא לבד והחלטתי לפתוח קבוצת תמיכה. הייתה לי הרגשה שאמצא עוד נשים במצב הזה". תוך חודשיים התקשרו אליה למעלה ממאה נשים, אך רובן סירבו בתוקף להגיע, בגלל הפחד.

 

  • מה הקבוצה מציעה לנשים?

"קודם כל, חיבוקים ונשיקות, ואת זה רק הנשים יבינו. אני כל־כך התביישתי כשגיליתי מה קורה לי, שברור לי שמה שהנשים זקוקות לו יותר מכל זה עידוד ומילה טובה, שיידעו שהן לא לבד. הנשים אצלנו לומדות להבין מה קורה להן ואוזרות אומץ להתמודד. בנוסף, הקבוצה מציעה ייעוץ משפטי בחינם ומנסה לגייס כסף עבורן".

 

האם את מזהה את עצמך בסיפור הזה? קראי את הכתבה המתפרסמת היום בעיתון "לאשה" והיכנסי לפורום שלנו ביום ג', 19 ביוני, בשעה 9:30, כדי לשוחח עם מלי ועם עו"ד ענבר שמואלי על זכויותייך.

 

ניתן לפנות ולהשאיר הודעה לקבוצה "נפגעות אלימות כלכלית" בטלפון 03-7518334.


הכתבה שמתפרסמת השבוע בעיתון "לאשה" 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יש מי שיעזור לך
צילום: LiquidLibrary
לאשה בפייסבוק
מומלצים