שתף קטע נבחר

3 שנות מאסר לרוזנשטיין על המזימה נגד אלפרון

העונש הטרי, שנגזר על זאב רוזנשטיין בבית-המשפט בתל-אביב, יחפוף את עונש המאסר שהוא מרצה ממילא בגין סחר בסמים. השופטת דיסקין: "ההודאה קרעה מעל פרצופו של הנאשם את מסיכת 'אדם מן הישוב' וחשפה את פניו האמיתיות של עבריין כבד"

3 שנים בכלא - זהו עונשו של זאב רוזנשטיין, כפי שנקבע הבוקר (יום ב') בבית-משפט השלום בתל-אביב. הוא הורשע על פי הודעתו בקשירת קשר לביצוע פשע. המאסר יחפוף את העונש שרוזנשטיין כבר מרצה, בגין סחר בסמים.

 

השופטת מירי דיסקין כתבה בגזר הדין כי מעבר להיבט המשפטי שבהרשעתו של רוזנשטיין וענישתו על יסוד הודעתו, יש להודאה מפורשת מפיו אפקט עונשי נוסף שחשיבותו אינה פחותה. "ההודאה קרעה מעל פרצופו של הנאשם את מסיכת 'אדם מן הישוב' בה התהדר במשך שנים וחשפה בפני כולי עלמא את פניו האמיתיות של עבריין כבד, בעל קשרים ענפים ומסועפים בעולם הפשע, הטובל את ידיו בעסקי סמים ואלימות מהמדרג הראשון".


זאב רוזנשטיין בבית המשפט (צילום: עופר עמרם)

 

השופטת הוסיפה כי לא מדובר בענישה קלה, אלא בעונש של שנות מאסר ארוכות בין כתלי בית הכלא, עובדה שמאזנת את היבט ההקלה של העונש במקרה הזה. קיבלה השופטת את בקשת התובע, עו"ד יוסי קורצברג, אשר ביקש יחד עם עורכי דינו של רוזנשטיין, בני וקרן נהרי, לקבל את ההסדר.

 

עורכי דינו של רוזנשטיין אמרו לאחר מתן גזר הדין כי מה שמעניין כיום את מרשם הוא העתיד וכי הוא מבקש לצאת מההפרדה בה הוא נתון מאז חזר לארץ. עורכי הדין אף הגישו עתירה בנושא זה לבית המשפט. רוזנשטיין עצמו סירב להגיב לגזר הדין. 

 

לפני שבוע וחצי הודה איש העולם התחתון ומי שהיה היעד מספר 1 של משטרת ישראל במשך שנים, בקשירת קשר לביצוע פשע. רוזנשטיין הודה כי בשנת 2001 קשר קשר עם שני אנשים, ועם ברוך דדוש לפגוע באחים ניסים ויעקב אלפרון וזאת מאחר שחשש כי הם מתכוונים לפגוע בו.

 

במסגרת קשירת הקשר, גייס רוזנשטיין בספרד באמצעות אותם שני אנשים, שני קולומביאנים שהיו אמורים לפגוע באלפרונים - ודאג כי יגיעו לישראל. הקולומביאנים הגיעו

 לישראל באוגוסט 2001, ובסוף אותו חודש נפגשו רוזנשטיין ודדוש במלון ברחוב טרומפלדור בתל אביב, עם אותם קולומביאנים. רוזנשטיין שילם להם 2,000 דולר כחלק מהשכר עבור ביצוע הפגיעה באחים אלפרון. עם זאת, בסופו של דבר, הוא החליט לבטל את הפגיעה בהם. 

 

מתן גזר הדין נדחה בכמה ימים, לאחר שיחידת הליווי של שירות בתי הסוהר לא הביאה ביום חמישי בשבוע שעבר את  רוזנשטיין לשמיעת גזר דינו. בשירות בתי הסוהר אמרו כי הסיבה שרוזנשטיין נשאר בתאו היא שלא התקבל במשרדם כל זימון עבורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב רוזנשטיין. 3 שנות מאסר
צילום: עופר עמרם
עו"ד בני נהרי. קיבלו את ההסדר
צילום: עופר עמרם
עו"ד קרן נהרי. עתירה בנושא הבידוד
צילום: עופר עמרם
מומלצים