שתף קטע נבחר

דור אלון חידשה אספקת הדלק לרצועת עזה

אחרי הפסקה של יומיים, חזרה דור אלון לספק דלק לרצועת עזה בתאום עם צה"ל. הכסף מגיע מהרשות הפלסטינית בגדה. הדלק מועבר למינהל הדלק הפלסטיני וזה מוכר אותו לספקי משנה פלסטיניים עצמאיים, הפועלים בתיאום עם כנופיות החמאס

חברת הדלק דור אלון חזרה לספק דלק לתחנות הדלק ברצועת עזה. בהודעתה אומרת דור אלון: "החברה חזרה לספק דלק באופן שוטף לרצועת עזה. האספקה מתבצעת בתיאום עם הגורמים הרלוונטיים". בחברה סירבו למסור פרטים נוספים.

 

 

נראה כי ה"גורמים הרולוונטיים" הם צה"ל וכוחות הביטחון, שדור אלון פועלת בתיאום הדוק עמם. במקביל, מתואמת דור אלון עם ראש הממשלה הפלסטיני החדש מטעם הפתח, סאלם פיאד.

 

מבדיקת ynet עולה כי את הכסף עבור הדלק משלמת הרשות הפלסטינית בגדה המערבית. דור אלון מספקת את הדלק למסוף בתוך שטח ישראל, שממנו הוא מוזרם דרך הגבול למסוף הנמצא בתוך הרצועה. את המסוף העזתי מנהל מינהל הדלק הפלסטיני, גוף של הרשות הפלסטינית שנמצא, להלכה, תחת אחריות הממשלה הפלסטינית בגדה המערבית, אף שהוא נמצא, כמו כל רצועת עזה, תחת שליטה פיסית של הכנופיות של החמאס. המינהל הפלסטיני מוכר את הדלק לקבלני משנה פלסטיניים, המחלקים דלק לתחנות באופן עצמאי, באישור כנופיות החמאס.

 

הפסקה של יומיים בלבד

כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, הפסיקה דור אלון שלשום את אספקת הדלק לתחנות הדלק ברצועה. הפסקת המכירה נעשתה בתיאום עם צה"ל וכוחות הביטחון. לפי המידע שבידי משרד התשתיות, מי שפנה לחברת דור אלון וביקש את הפסקת האספקה של הדלק היו אנשי הרשות הפלסטינית בראמאללה, ונראה כי אלה שינו את עמדתם.

 

ההערכה היא שכמות הדלק הקיימת כיום ברצועה מספיקה ליומיים-שלושה בלבד. עם זאת, בעקבות המצב חלה ירידה דרסטית בתנועת כלי רכב ובשימוש בדלק ברצועה, וייתכן שהמלאי יספיק לזמן קצת יותר ארוך.

 

דור אלון המשיכה אתמול ושלשום בתיאום עם צה"ל, לספק דלק לתחנת הכוח ברצועה ואספקת החשמל ברצועה נמשכת בינתיים כסדרה.

 

חברת החשמל מספקת לרצועת עזה כ-100 מגה-וואט חשמל. ביום רביעי יקיים שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, התייעצות עם כל הגורמים הבכירים במשק האנרגיה בשאלה אם ישראל תמשיך לספק ברצועה דלק, חשמל ומים. ההערכה היא שאספקת החשמל והמים תימשך ואספקת הדלק תישאר תלויה בשיקולי דור אלון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחנת דלק בעזה
צילום: איי אף פי
מומלצים