שתף קטע נבחר

איל גבאי ייצג בארץ חברת השקעות אוסטרלית

מנהל רשות החברות הממשלתיות הפורש בימים אלה מתפקידו יקים את השלוחה הישראלית של חברת ההשקעות והייעוץ הבינלאומית Babcock & Brown. החברה נוסדה ב-1977 ושוויה מוערך בכשמונה מיליארד דולר. פועלת מ-28 סניפים באוסטרליה, צפון אמריקה, אירופה, אסיה ואפריקה ומעסיקה יותר מ-1,000 עובדים

מנהל רשות החברות הממשלתיות, איל גבאי, הפורש בימים אלה מתפקידו באוצר, יקים את השלוחה הישראלית של חברת ההשקעות והייעוץ הבינלאומית Babcock & Brown. מאז הודיע גבאי על פרשיתו הצפויה מהאוצר הוא קיבל פניות ממספר גורמים פרטיים לתפקידים בכירים במיגזר העסקי, אך החליט לבחור בחברת ההשקעות האוסטרלית, שעד כה לא פעלה בישראל, כדי לעקוף את מיגבלות חוק הצינון החלות עליו.

 

גבאי שימש כמנהל רשות החברות הממשלתיות ב-4.5 השנים האחרונות, במהלכן השתתף ברפורמות הכלכליות הגדולות שהוביל משרד האוצר. גבאי היה "המפריט הלאומי של ישראל" והוביל יחד עם שרי האוצר לשעבר, בנימין נתניהו ואהוד אולמרט את הפרטת בתי הזיקוק לנפט, אל על, צים, בנק דיסקונט ועוד.

 

Babcock & Brown נוסדה ב-1977 ורשומה בבורסה האוסטרלית. שוויה של החברה מוערך בכשמונה מיליארד דולר. החברה פועלת מ-28 סניפים באוסטרליה, צפון אמריקה, אירופה, אסיה ואפריקה ומעסיקה יותר מ-1,000 עובדים. ל-Babcock & Brown חמש חטיבות הכוללת בין השאר נדל"ן, תשתיות ומימון פרויקטים וליסינג תפעולי. אלה הם תחומים שגבאי מכיר היטב מעיסוקו כמנהל רשות החברות.

 

מנכ"ל Babcock & Brown, פיל גרין אמר כי בחברה "מרוצים שאדם עם נסיון כשל גבאי יצטרף אליה. גבאי יחד עם אנשי מפתח נוספים בחברה יפעלו להקמת הנציגות של Babcock & Brown בישראל ולאיתור הזדמנויות עסקיות בתחומי העיסוק המרכזיים של החברה, ביניהם תשתיות ונדל"ן. עברנו תהליך בחינה מדוקדק בטרם החלטנו להיכנס לישראל. אם כלכלת ישראל תמשיך בצמיחתה המהירה והמדיניות הכלכלית הנוכחית תישמר, אנו צופים עתיד מזהיר לפעילות Babcock & Brown בישראל".

 

גבאי אמר כי "זה כבוד גדול עבורי להצטרף ל-Babcock & Brown. ההחלטה להקים נציגות בישראל ממחישה את ההכרה הבינלאומית בפוטנציאל של הכלכלה הישראלית".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איל גבאי. עבודה ללא צינון
צילום: סבסטיאן שיינר
חברת ההשקעות Babcock & Brown
מומלצים