שתף קטע נבחר

במקום חוקי צנזורה: Glubble - לגלישה בטוחה

על רקע הצעות החוק שרוצות להגביל את חופש הגלישה של מבוגרים בטיעון "הגנה על הילדים", תוסף קטן ל-Firefox מאפשר להורים אחראיים ליצור "רשת הגנה חברתית" בעצמם

הסטרטאפ Glaxstar (חברה שעוסקת בפיתוח הרחבות לפיירפוקס עבור לקוחות מסחריים, כמו יאהו ו-PayPal) השיק פתרון אינטרנט שמאפשר להורים לפקח על האופן בו הילדים גולשים. ההרחבה מיישמת מערכת של חשבונות אישיים ב-Firefox, וכוללת רשימת אתרים מותרים, שמתוחזקת על ידי קהילת המשתמשים.

 

הייחוד של Glubble הוא בכך שאין מדובר במערכת המבוססת על רשימה של אתרים מותרים לגלישה (White List) בלבד, אלא תשתית שלמה שמחברת את הילדים, ההורים וקהילת המשתמשים. בזמן שמשתמש עם הרשאות מוגבלות מנסה לגלוש לאתר שאינו מופיע ברשימת האתרים המותרים, אחד ההורים יקבל חיווי על כך (רק אם הם גולשים אף הם באותה עת במחשב אחר עם Firefox ו-Glubble), ויוכל לבחור האם לאפשר לילד לגלוש לאתר. אגב, ההורים עצמם יכולים לגלוש כרגיל גם עם Glubble.

 

ההרחבה הזו גם מבטלת באופן זמני הרחבות אחרות, ומשנה את תוצאות החיפוש במנועי חיפוש פופולריים כדי לסלק תוכן חשוד, או אפילו מסתירה את תיבת החיפוש.

 

מאחר ש-Glubble נעזרת באתר מרכזי לצורך ניהול המידע, מתאפשרת למעשה גם יצירת רשת חברתית פרטית, במסגרתה הורים יכולים להתיר לילדים למסור את הכינוי שלהם לחברים מוכרים לצורך צ'ט, לנהל רשימת אתרים בטוחים משותפת ועוד.

 

פורסם במקור בלינמגזין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים