שתף קטע נבחר

הקים ועד עובדים בקופי בין ופוטר

אלון-לי גרין עבד כאחראי משמרת בקופי בין ולאחרונה הקים ברשת, לראשונה, ארבעה ועדי עובדים. שלשום פוטר מעבודתו. גרין וההסתדרות טוענים כי מדובר ב"עונש" על הקמת הוועדים. מנכ"ל הרשת: "הוא פוטר על רקע תיפקודו הלקוי. אנחנו בכלל לא מתנגדים לוועד"

מנהל משמרת בקופי בין, שהקים ברשת בתי הקפה ועד עובדים, פוטר שלשום, וטוען כי פיטוריו נעשו בתגובה על הקמת הוועד. הנהלת הרשת אומרת בתגובה כיה וא פוטר על רקע תפקודו הלקוי וכי אין לרשת כל התנגדות להתאגדות העובדים בוועד.

 

אלון-לי גרין עבד כאחראי משמרת בסניף קופי בין ברחוב אבן גבירול בתל-אביב. במהלך עבודתו נרשם להסתדרות והחל ברישום עובדים אחרים ברשת להסתדרות, ובארגון אסיפות עובדים בסניפי הרשת. עד כה הצליח, לדבריו, להקים ועדים בארבעה מסניפי הרשת בתל-אביב.

 

"במשך כל התקופה שעבדתי ברשת לא שמעתי אף תלונה על התנהלותי כאחראי משמרת", אומר גרין. "יתרה מכך: מנהל הסניף אמר לי שהוא אמר להנהלה שעכשיו זה לא הזמן לפטר אותי, אבל הם אמרו לו לקבל את ההחלטה מיד. ההחלטה על הפיטורים היא לא של מנהל הסניף, שהכיר את עבודתי מקרוב והיה מרוצה ממנה, אלא של המנכ"ל. ההנהלה התנגדה ליוזמה להקים ועד, שלחו לאסיפה שלנו נציג שאמר שהקמת ועד היא לא חוקית ואיים בפיטורי עובדים".

 

בהסתדרות הגיבו בזעם על פיטוריו של גרין. "כמי שעקב מקרוב אחר הניסיון להקים ועד עובדים במקום ואף גייס את גרין לשורות ההסתדרות כדי לאפשר פעילות נציגות העובדים כחוק, אני רואה בחומרה רבה את הפיטורים, המנוגדים לחוק חופש ההתארגנות בעבודה", כתב לרשת חבר הנהגת ההסתדרות, אפרים דוידי. "אנו דורשים את החזרתו המיידית לעבודה".

 

המנכ"ל: הוא היה עובד לא מהימן

מנכ"ל הרשת, אלון לוי, מסר בתגובה: "אלון-לי פוטר בגלל בעיות תפקודיות. אלון-לי ניהל את המשמרות באופן לא מקצועי. הוא העביר דיווחים לא נכונים לממונים עליו ודיווח על משימות שוטפות שלא ביצע".

 

עוד אומר לוי: "אלון-לי קיבל את ברכתנו ואת ברכתי האישית להקים ועד עובדים ברשת. אין לנו התנגדות לוועד עובדים. כמי שבא ממקום עבודה מאורגן - חברת קוקה קולה - אני תומך בוועדי עובדים. עד כה לא קיבלנו פנייה רשמית שהסבירה לנו מי עומד בראשי הוועדים הללו, מי הם החברים ומה הדרישות. עם זאת, גם אחרי לכתו של אלון לא נמנע מהעובדים להתאגד ונדון בכל דרישותיהם לגופו של עניין. ברצוני להזכיר שקופי בין היה בית הקפה הראשון שקיבל את תו התקן החברתי, ואנחנו גאים ביחסי העבודה התקינים ברשת".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קופי בין: כך יעשה למי שהקים ועד?
מומלצים