שתף קטע נבחר

יארצייט לרבי: אלפים מציפים את ה"ציון" בניו יורק

עושים כבוד לרבי מליובאוויטש ביום השנה: אלפים רבים הגיעו לניו-יורק, עומדים בתורי ענק והוגים בינתיים בתורת הרבי. ב"ציון" עצמו נמצאים המבקרים 2-3 דקות בלבד, ומייד מפנים את מקומם לקבוצה הבאה

החל מאתמול בלילה, רבבות חסידים פוקדים את מתחם ה"ציון" בניו-יורק של הרבי מליובאוויטש זצ"ל, רבי מנחם מנדל שניאורסון, שהלך לעולמו לפני 13 שנים. יהודים מכל החוגים, המוני בית ישראל, כולם באים מתוך מטרה אחת – להשתטח ופתוח את סגור ליבם אצל הרבי.

 

תור הכניסה אל ה"ציון" משתרך עד הכניסה לבית החיים. בשקט מופתי עומדים האלפים בתור, אוחזים בידיהם ספרי לימוד או ספר תהילים, ונושאים תפילה לפני הכניסה אל הקודש פנימה.


תפילה הלילה במקום (צילום: שטורעם. נט) 

 

לכל אורך התור מותקנים עמדות של מסכי וידאו, בהם מוקרנים קטעי וידאו במספר שפות. במתחם הבית שליד הציון, שוהים אלפי חסידים, היושבים קבוצות קבוצות ויחידים יחידים, הוגים בתורת הרבי, כותבים פדיון נפש, ומחיים ומחזקים את התקשרותם לרבי בהחלטות טובות, טרם הכניסה אל ה"ציון". 


הבנות כבר כאן (צילום: שטורעם.נט)

 

במקום גם נראים קבוצות רבות של שלוחי הרבי מכל העולם. בכל רגע פולטים מוניות ורכבים בכניסה אל המתחם אנשים נוספים, מטיסות מכל רחבי העולם. חלקם באים לשעה קלה, למספר שעות, כאשר לאחר התפילה וההשתטחות על הציון, יחזרו לשדה התעופה.


מחכים בתור (צילום: שטורעם. נט)

 

היום (שעון ניו-יורק) צפוי העומס להגיע לשיאו. מאות אוטובוסים מביאים מאות קבוצות של תלמידים מכל מוסדות החינוך במטרופולין ניו יורק, קבוצות מעשרות בתי חב"ד מרחבי המדינה, וקבוצות נוספות של תיירים וקבוצות נוספות שמתעתדים להיכנס אל האוהל.

 

על פי הסדרים שנקבעו מראש, ולאור הלחצים הגדולים, כל קבוצה הנכנסת לציון של הרבי מותרת לשהות במקום 2-3 דקות בלבד, ומייד היא מפנה את מקומה לקבוצה הבאה. כך במשך כל 24 השעות של היום. תורים נפרדים לנשים וגברים מתקיימים במקום.

 

בשטח נמצאים כוחות גדולים של משטרה ואנשי אבטחה, שבתיאום עם אנשי בית אהלי חב"ד בראשות הרב אבא רעפסון, עמלים על אבטחת המקום. במקביל, בכל רחבי העולם מתקיימים כינוסי התעוררות והתחזקות לרגל יום ג' תמוז - יום פטירת הרבי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נרות הזיכרון במקום
צילום: שטורעם
מומלצים