שתף קטע נבחר

מהיום: שיבושים במבחני הבגרות

בשל סכסוך עם משרד האוצר והכוונה לפגוע בשכרם של מספר עובדים במשרד החינוך, תופסק פעילות חדר המצב של בחינות הבגרות. כמו כן, ישבש ועד העובדים את קבלת הקהל במשרד החינוך ואת ההכנות לשנת הלימודים הבאה

שנת הלימודים מסתיימת בחריקות. ועד העובדים של משרד החינוך הודיע אמש (ג') על עיצומים וכבר הבוקר צפויים שיבושים במבחני הבגרויות, בקבלת הקהל, במענה הטלפוני וכל עבודה הקשורה להכנת המערכת לקראת שנת הלימודים הבאה. הוועד, המייצג כ-1500 עובדים בכל הארץ, מוחה על הפגיעה בשכרם של שלושה עובדים ועל הכוונה לפגוע בשכרם של עוד כמה עשרות בחודש הבא על ידי משרדי האוצר והחינוך.

 

משרד האוצר מתעתד להכניס מערכת מיחשוב חדשה - "מרכבה" - שתפעל בכל יחידות הממשלה כשהראשונה בהן תוצב במשרד החינוך. העובדים טוענים כי קבלת המערכת החדשה "נכפית" עליהם ללא משא ומתן על תנאי שכרם ודורשים תוספת שכר ייחודית, זאת מאחר ולטענתם המהלך כרוך בלמידה והשתלמויות שלא נדרשו להם בעבר.

 

לקראת הכנסת המערכת לשימוש דרשו העובדים לקיים עימם משא ומתן אולם משסירב לכך משרד האוצר, הודיעו כי לא יגיעו לישיבות המקדימות לקראת הפרוייקט. בתגובה, הוחלט להוריד באופן מיידי את שכרם של שלושה עובדים בכירים במשרד ובמקביל הגיש משרד החינוך רשימה של עובדים ששכרם יופחת כבר בחודש הבא. כבר לפני כחודש וחצי הכריז ועד העובדים על סכסוך עבודה, כדי להבטיח שהעיצומים - שיחלו כאמור הבוקר - יהיו חוקיים.

 

הפגיעה בבחינות הבגרות תבוא לידי ביטוי בין היתר בהפסקת פעילותו של חדר המצב אליו מתרכזות כל הפניות בנוגע לתקלות שונות, טעויות בשאלונים, תלמידים שאינם יכולים להגיע לבחינה וכדומה.

 

יחזקאל מועלם, יו"ר ועד העובדים במחוזות במשרד החינוך, אמר: "לא ייתכן שידרשו מאיתנו בצורה של אונס לשבת על פרויקט שהשלכותיו הם שינויים מבניים משמעותיים ללא משא ומתן. עכשיו, כעונש, במקום משא ומתן הם מדכאים את העובדים שאינם מוכנים להיכנע לתכתיבים שלהם בגלל שלא רצו להשתתף בישיבות אנשי ה'מרכבה'. אנחנו נדאג לשבש את הבגרויות בדרכים שלנו וכמו כן נשבש את משכורות המורים עד אשר יישבו איתנו למשא ומתן רציני וענייני לגבי הפגיעה הצפויה בתנאי העסקתנו ובשכרנו".

 

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, אמר בתגובה לכוונת העובדים לפתוח בעיצומים: "האוצר מעוניין להכניס את פרוייקט ה'מרכבה' לכל המשרדים הממשלתיים. אנחנו נהיה המשרד הראשון בו ייכנס הפרוייקט לפעולה בסוף שנת 2008. העובדים דורשים תוספות שכר ייחודיות עם כניסת הפרוייקט והאוצר לא נענה לדרישתם -  ועל כן הם סירבו להשתתף בישיבות המקדימות. אנחנו במשרד החינוך מנסים לתווך בין הצדדים כדי להגיע לפשרה. האוצר דורש לאלתר כי העובדים יפסיקו את אי שיתוף הפעולה בפרוייקט והעובדים דורשים החזרת השכר. אני מאמין ומקווה שלא ישבשו את הבגרויות".

פורסם לראשונה 19/06/2007 21:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
בגרות. ממחר לא הכל יהיה חלק
צילום: שאול גולן
מומלצים