שתף קטע נבחר

הפרשן הצבאי זאב שיף הלך לעולמו בגיל 74

שיף, חתן פרס סוקולוב לעיתונות, שימש ככתב צבאי בעיתון "הארץ" מאז 1960 וסיקר, בין היתר, את מלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון והאינתיפאדה הראשונה. בנוסף, כתב שורה של ספרים הנוגעים לביטחון ישראל ובהם: "הלקסיקון לביטחון ישראל", "מלחמת שולל" ו"האינתיפאדה"

הפרשן הצבאי של עיתון "הארץ", זאב שיף, נפטר אמש (ג') בגיל 74. מעיתון "הארץ" נמסר כי שיף, שליווה את כל מלחמות ישראל, הלך לעולמו כשהוא במלוא אונו המקצועי. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

 

בנוסף לעבודתו העיתונאית, פרסם שיף שורה של ספרים הנוגעים לביטחון ישראל ובהם: "הלקסיקון לביטחון ישראל", "מלחמת שולל" (על מלחמת לבנון הראשונה ב-1984) ו"אינתיפאדה" (על האינתיפאדה הראשונה ב-1990).

 

שיף שימש ככתב צבאי מאז 1960 וסיקר את מלחמות ישראל ובהן מלחמת ששת הימים, מלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון הראשונה והאינתיפאדה. לצד הכתיבה ב"הארץ" ובעיתונים בולטים נוספים בעולם, עסק גם בעבודת מחקר בסוגיות ביטחוניות.

 

לאורך השנים, זכה שיף בשישה פרסים על עבודתו העיתונאית בהם: פרס ע"ש עמוס לב (1960), פרס רובינשטיין על הראיון הטוב (1969), פרס סוקולוב (1975), פרס ע"ש טד לוריא (1980), פרס ע"ש עליזה שגריר (1982), פרס עתונאי השנה של רשות השידור (1983).

 

שר הביטחון, אהוד ברק, פירסם הודעה מיוחדת ובה נאמר כי הוא כואב את מותו של שיף. "זאב שיף הוא חבר, אדם ופרשן בעל מוניטין בין לאומי. הוא לא חסך בביקורת מערכת הביטחון שאותה כה אהב", אמר ברק.

 

שיף יובא למנוחות בחמש אחר הצהריים בבית העלמין בקריית שאול בתל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זאב שיף. 1933-2007
צילום: שאול גולן
מומלצים