שתף קטע נבחר

מצעד הגאווה: 7,000 שוטרים, 56 אמבולנסים

פריסת כוחות חסרת תקדים בירושלים, לקראת מצעד הגאווה. במד"א ייכנסו לכוננות לא פחות מ-200 חובשים ו-56 אמבולנסים. 7,000 שוטרים יאבטחו את האירוע. ברקע מאיימת האפשרות ששביתת הכבאים תסכל את המצעד. מנכ"לית הבית הפתוח: "אנחנו עובדים להשיג שירותי כבאות ואני בטוחה שנצליח"

45 אמבולנסים, 11 ניידות טיפול נמרץ, 200 חובשים, 13 אופנועים, שלושה טרקטורונים ותחנת ארוע רב-נפגעים - זוהי פריסת כוחות מד"א ירושלים המתוכננת להערב (יום ה'), לקראת מצעד הגאווה שייערך בעיר.ממד"א נמסר כי ציבור הנהגים בבירה מתבקש להקנות תשומת לב מיוחדת במהלך הנסיעה בצירים, ולפנות אותם במקרה שאמבולנסים יצטרכו לעבור.

 

כ-7,000 שוטרים ואנשי מג"ב, בפיקודו של מפקד מחוז ירושלים ניצב אילן פרנקו, יאבטחו את מצעד הגאווה שייערך בבירה. הכוחות יחולקו לתת-מפקדות, שעל כל אחת מהן יפקד מפקד מרחב. חדר פיקוד יוקם במלון "ענבל" בעיר, אליו יוזרמו הדיווחים במשך כל היום.

  

המצעד אמור לצאת  בשעה 17:00 מצומת הרחובות דוד המלך ומשה הס. הצועדים ילכו לאורך רחוב דוד המלך עד לגן הפעמון, שם תיערך עצרת, שאמורה להסתיים ב-20:00.

 

לקראת המצעד יסגרו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים החל מהשעה 14:00: אגרון, דוד המלך, בר אילן, ירמיהו, מנשה בן ישראל, שלמה המלך, קרן היסוד, ז'בוטינסקי, המלך ג'ורג', בלומפילד, עמק רפאים והרחובות המובילים אליהם. ברחובות בהם יתקיים המצעד לא תותר חניית כלי רכב. משטרת ירושלים ממליצה לנהגים לנסוע בדרכים הבאות: חיים בר לב, דרך חברון, יגאל ידין, בגין, בן צבי, הרצל, גולומב והרצוג.

 

במקביל למצעד, שוטרים יאבטחו גם את ההפגנה שמתכננים אנשי העדה החרדית, שאמורה להתקיים באותו הזמן בצומת הרחובות יפו ושרי ישראל. במהלך היום תסתייע המשטרה במסוק שיפקח מלמעלה, ובין היתר יסייע בהכוונת תנועה. כמו כן יועלה לאוויר צפלין שישגר תמונות בזמן אמת. משטרת ירושלים פותחת מוקד טלפוני לשאלות אזרחים בענייני חירום ותנועה, שמספרו:  1-700-506677.

 

ובתוך כך, עורך הדין נפתלי ורצברגר פנה במכתב דחוף למפקד מחוז ירושלים, ניצב אילן פרנקו, בדרישה לבטל את המצעד בעקבות עיצומי מכבי האש. לדבריו, אתמול אסרה המשטרה על קיום "מצעד הבהמות" בטענה שאין אישור של משרד החקלאות ועל פי חוק יש צורך באישור כיבוי אש, ויש לנהוג באופן דומה גם בנוגע למצעד הגאווה. עו"ד ורצברגר אמר כי אם הבקשה לא תיענה, יעתור לבג"ץ. בתגובה אמרה ל-ynet מנכ"לית הבית הפתוח: "אנחנו עובדים להשיג שירותי כבאות ואני בטוחה שנצליח. אם תהיה בעיה, המצעד יתקיים בשבוע הבא, אחרי העיצומים".

 

חבר מועצת עיריית ירושלים, סער נתנאל ממנהיגי הקהילה הומו לסבית, אמר בתגובה לפנייה בדרישה לבטל את מצעד הגאווה מאחר וכיבוי בעיצומים: "אני בטוח שמשטרת ישראל תמצא פיתרון לבעיית הכבאיות. זהו אינטרס ראשון במעלה של המשטרה שהמצעד יתקיים ויסתיים היום. אם לא כך יקרה, הרי שמצעד הגאווה יתקיים במועד הקרוב ביותר האפשרי. בעיית כיבוי האש לא תמנע ממצעד הגאווה והסובלנות להתקיים בירושלים".

 

גם הלילה נמשכו התפרעויות החרדים בשכונות החרדיות בירושלים על רקע המחאה לקיום מצעד הגאווה בבירה. משטרת ירושלים עצרה הלילה 23 חרדים. שני שוטרים נפצעו באורח קל, פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ושוחררו. כמו כן נגרם נזק לשתי ניידות משטרה, שאחת מהן הוצתה.

 

במהלך התפרעויות בימים האחרונים נעצרו כ-100 חרדים החשודים בעבירות של התפרעויות, הפרות סדר, ידויי אבנים וגרימת נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
המצעד בשנה שעברה
צילום: גיל יוחנן
הפגנות החרדים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים