שתף קטע נבחר

לבנון: הבסנו את קיצוני פתח אל-איסלאם

לאחר כחודש ימי לחימה הודיעה לבנון על סיום מוצלח של הפעולה הצבאית במחנה הפליטים "נהר אל-בארד" שמצפון לטריפולי. שר ההגנה הלבנוני, אליאס מור: "החיילים הגיבורים מחצו את הטרוריסטים, הרסו את כל עמדותיהם ומנהיגיהם נמלטים". 75 חיילים וכ-60 חמושים נהרגו בקרבות

שר ההגנה הלבנוני, אליאס מור, הכריז הערב (יום ה') על ניצחון הצבא על חמושי פתח אל-איסלאם במחנה הפליטים הפלסטיני "נהר אל-בארד" שמצפון לטריפולי. לדבריו, המבצע הצבאי הסתיים בהצלחה, כל עמדות החמושים נהרסו ומנהיגיהם נמלטים.

 

"אני יכול לבשר עתה לעם הלבנוני שהפעולה הצבאית בנאהר אל-ברד הסתיימה. הצבא הלבנוני מחץ את הטרוריסטים האלה", אמר מור בראיון לרשת הטלוויזיה הלבנונית LBC. לדבריו, ארגון פתח אל-איסלאם הובס. מור ציין כי "חלק גדול" ממנהיגי פתח אל-איסלאם נהרגו בקרבות, בעוד שמנהיגם שאכר אל-עבסי וסגנו אבו-חורירה, נמלטו ביחד עם חמושים אחרים.

 

עם זאת, ציין מור, כי החיילים צפויים להמשיך לפעול במחנה עד שינוקה לחלוטין משרידי הארגון. כמה שעות לפני שעלה לשידור עוד נשמעו במקום קולות ירי. "מה שצפוי לקרות עכשיו הוא פעולות ניקוי שגיבורי הצבא יבצעו והמשך פירוק המוקשים במקום". לדבריו, הצבא הלבנוני השמיד את כל עמדות פתח אל-איסלאם במחנה הפליטים ו"ארגון הטרור נעקר".

 

בקרבות שפרצו לפני כחודש בין צבא לבנון לבין חברי המיליציה, יותר מ-150 בני אדם נהרגו בקרבות - 75 חיילים, לפחות 60 חמושים ויותר מעשרים אזרחים. למרות הכרזתו זו של שר ההגנה הלבנוני, ספק אם ישרור במקום שקט של ממש. מוקדם יותר הערב דיווחה סוכנות הידיעות הלבנונית צבא לבנון חידש את אש הארטילריה לעבר מוקדם שמהם נפתחה אש - מוקדים השייכים לאנשי המיליציה פתח אל איסלם.

 

הפעולה במחנה הפליטים שמצפון לטריפולי החלה לפני כחודש, כאשר תקפו לוחמי פתח אל-איסלאם עמדות של הצבא מסביב למחנה. בקרב שהתפתח נהרגו באותו היום 27 חיילים, 15 חמושים ו-15 אזרחים. לאחר מכן דרשה הממשלה מהחמושים להיכנע ולהסגיר את פעילי הארגון, אך משסירבו לוחמי הארגון להיענות לדרישה, הסלימה הלחימה.

 

העימות בין צבא לבנון לארגון הפלסטיני שהוקם לפני מספר חודשים בהשראת רשת אל-קאעידה, נחשב לקשה ביותר שאירע בין הפלגים במדינה מאז מלחמת האזרחים שהתחוללה בין השנים 1975 ל-1990. עד לפרוץ העימות ב"נהר אל-בארד", נמנע הצבא הלבנוני מתוקף הסכם שנחתם ב-1969 להכנס ל-12 מחנות הפליטים הפלסטינים, שבהם מתגוררים כ-400 אלף בני אדם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
החלימה ב"נאהר אל-ברד". ארכיון
צילום: איי פי
צילום: אי פי איי
אליאס מור: הבסנו את המחבלים
צילום: אי פי איי
כוחות לבנונים בדרך למחנה
צילום: רויטרס
חמושי פתח אל-איסלאם
צילום: איי אף פי
מומלצים