שתף קטע נבחר

בלעדי: גאידמק רכש את חברת המזון ויליפוד

4 ימים לאחר שהתפוצצה עיסקת טיב טעם מבצע גאידמק רכישה אחרת בשוק המזון בארץ. אתמול (ו') הוא קנה את השליטה בחברת הפצת המזון ויליפוד של האחים יוסי וצביקה ויליגר, תמורת כ-170 מיליון שקל, לפי שווי חברה של 90 מיליון דולר - כ-60% מעל שווייה בבורסה. צביקה ויליגר: "מה שמניע את גאידמק זה שרבבות יהודים לאורך ההיסטוריה נרצחו בגלל שהתעקשו לא לאכול חזיר ולשמור על יהודתם"

ארקדי גאידמק רכש את חברת היבוא והפצת המזון ויליפוד שבבעלות האחים יוסי וצביקה ויליגר. זאת 4 ימים בלבד לאחר שהתפוצצה עסקת רכישת רשת המזון טיב טעם. העסקה נחתמה אתמול (ו').

 

גאידמק קנה מהאחים ויליגר 45% מהחברה ורכש בה את השליטה. בידי האחים יוסי וצביקה ויליגר נותרו 8% מהחברה והיתרה מוחזקת בידי משקיעים מוסדיים והציבור. השניים ימשיכו לנהל את החברה 5 שנים נוספות. גאידמק רכש את החברה לפי שווי המוערך ב-90 מיליון דולר, סכום הגבוה בכ-60% משווייה בבורסה. על פי הערכות, הוא שילם תמורת חלקו כ-170 מיליון שקל. שווי החברה בבורסה הוא 233 מיליון שקל (55.5 מיליון דולר), בקופת החברה יש כעת 65 מיליון דולר.

 

ויליגר: מה שמניע את גאידמק זה הרצון לעשות טוב

בתגובה ראשונה ל-ynet על מכירת השליטה בויליפוד לגאידמק אומר צביקה ויליגר: "זו עסקה טובה לכולם. התרשמתי מאוד מכך שמה שמניע את גאידמק זה הרצון לעשות טוב והדאגה להוציא את החזיר ולאפשר לעם ישראל לאכול כשר. הוא אמר לי שמה שמניע אותו זה שרבבות יהודים לאורך ההיסטוריה נרצחו בגלל שהתעקשו לא לאכול חזיר ולשמור על יהודתם. חשוב לו מאוד שהחברה שלנו תצליח ותצא לעולם, כשהוא יתרום מקשריו עם הקהילות היהודיות בחו"ל וברוסיה בפרט".

 

ויליגר הוסיף כי המו"מ היה מהיר, וכי בית ההשקעות של דן טהורי מקבוצת אי.דיבי תיווך מטעמו בעסקה. "חושבים שהפרמיה שקיבלנו גבוהה אבל צריך לזכור שהחברה הבת שלנו נסחרת בבורסה בארה"ב לפי שווי של 90 מיליון דולר, חברת בת נוספת נסחרת בבורסת AIM בלונדון לפי שווי של 40 מיליון דולר, בקופה יש לנו מזומנים בשווי 65 מיליון דולר וחנכנו לאחרונה מרכז לוגיסטי מפואר בהשקעה של 11 מיליון דולר. אין ספק שאני מתכנן להמשיך ולהרחיב את הפעילות ולא מן הנמנע שבעתיד יבוצעו רכישות נוספות באמצעותינו", אמר.

 

כניסה לשוק המזון הכשר

ויליפוד תאפשר לגיאדמק להיכנס לתחום המזון הכשר, שלא באמצעות רשת שיווק, כאשר יתרונה של ויליפוד בכך שהחברה פעילה בתחום המזון הכשר לא רק בשוק המקומי אלא גם בחו"ל, באמצעות חברות הבנות שלה. מעתה כל הרכישות בתחום המזון ושיווקו של גאידמק יבוצעו באמצעות חברת ויליפוד.

 

קבוצת ויליפוד מאגדת בתוכה 3 חברות הרשומות למסחר ב-3 בורסות שונות בעולם. החברה האם, חברת ויליפוד השקעות, הנשלטת על ידי האחים יוסי וצבי ויליגר, נסחרת בבורסה בת"א. החברה הבת ג.ויליפוד אינטרנשיונל, היא החברה המסחרית המרכזת את פעילות המסחר, והיא נסחרת בנאסד"ק. לחברה זו חברה בת בשם גולד-פרוסט הנסחרת בבורסת AIM בלונדון.

 

בחודשים האחרונים ביצעה ויליפוד מפנה משמעותי לכיוון שוק המזון הכשר בארה"ב, המרכז על פי הערכות, כ-15 מיליארד דולר מחזור בשנה. במסגרת זו רכשה החברה את פעילותו העסקית של מפיץ מזון כשר בברוקלין בעל מחזור מכירות שנתי של כ-7.5 מיליון דולר, וכן הקימה חברה משותפת עם משפחת ברון המתמחה ביצוא מזון כשר לקהילות יהודיות ברחבי העולם.

 

גם הפעילות בארץ של ויליפוד גדלה בשיעורים חדים במהלך הרבעון הראשון של 2007 אותו סיימה עם גידול במכירות בסך 31% שהסתכמו ב-71 מיליון שקל. הרווח התפעולי גדל ברבעון הראשון של השנה ב-127% ל10 מיליון שקל והרווח הנקי הסתכם ב-6.5 מיליון שקל.


פורסם לראשונה 22/06/2007 22:54

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארקדי גאידמק. לא מוותר על שוק המזון
צילום: מיכאל קרמר
"זו עסקה טובה לכולם"
מומלצים