שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: דני דנקנר - יו"ר בנק הפועלים

דני דנקנר, שכיהן עד כה כסגן יו"ר הבנק עקב אחזקותיו בתעשיות מלח, נכנס היום רשמית לתפקיד יו"ר הבנק לאחר שבעלת השליטה בבנק שרי אריסון השלימה רכישת חברת מלח ממשפחת דנקנר. במכתב לעובדים: "כלכלה היא עניין מחזורי ועלינו להיערך לפעילות גם בתקופות שבהן תגבר אי-הוודאות"

דני דנקנר (47), שכיהן עד כה בסגן יו"ר בנק הפועלים, נכנס היום רשמית לתפקיד יו"ר הבנק, לאחר שהיו"ר הקודם שלמה נחמה סיים את תפקידו בחודש שעבר.

 

היום בבוקר שלח המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, מכתב לבנק הפועלים בו הוא מאשר את מינוי דנקנר ליו"ר ובצהריים התכנס דירקטוריון הבנק לצורך אישור סופי.

 

המינוי נכנס לתוקף לאחר ששרי אריסון, בעלת השליטה בבנק הפועלים, השלימה את רכישת מניות חברת מלח תעשיות ממשפחת דנקנר תמורת 886 מיליון שקל. דני דנקנר נחשב עד עתה לבעל שליטה בבנק ולא יכול היה להתמנות לתפקיד.

  

אריסון רכשה 24 מיליון מניות חברת מלח, המחזיקות ב-75 מיליון מניות בנק הפועלים. בעקבות הרכישה מחזיקה אריסון בכ-60.65% ממניות חברת מלח, המחזיקה ב-6.01% ממניות הבנק. 

 

דנקנר, למד מנהל עסקים וכלכלה בבוסטון ומילא שורה של תפקידים שונים בבנק, שהאחרון שבהם סגן יו"ר הדירקטוריון. כיום משמש דנקנר בנוסף בתפקיד יו"ר חברת ישראכרט ויו"ר פועלים שוקי הון.

 

מודה לנחמה ולאריסון

עם מינויו פירסם דנקנר מכתב לעובדי הבנק בו כתב, ביון היתר: "אינני פנים חדשות בבנק הפועלים. במשך שנים הייתי חלק מגרעין השליטה בבנק, מילאתי תפקידים בבנק עצמו, ובראשם סגן יו"ר דירקטוריון הבנק, יו"ר הדירקטוריון בחברות השייכות לקבוצת הבנק, כמו ישראכרט ופעילים שוקי הון.

 

כלכלה, כפי שכולנו יודעים, היא עניין מחזורי. למרות שכרגע אין סימנים למשבר של ממש, קיימת אי-יציבות בשווקים מתעוררים בולטים, בין היתר בסין, שהפכה למנוע התעשייתי של העולם. אסור לנו לחשוב שהגיאות תימשך לנצח, ועלינו להיערך לפעילות גם בתקופות שבהן תגבר אי-הוודאות, ו"הרוח הגבית" תהיה פחות חיובית.

 

...אני מודה, לבי נרגש מהאתגר הגדול הכרוך בהובלתו של הבנק הגדול והמוביל במדינה. אני מבקש להביע תודה מעומק הלב לקודמי בתפקיד וידידי, שלמה נחמה, שבתשע וחצי שנותיו כיו"ר הדירקטוריון תרם רבות למובילותו ולהצלחתו של הבנק. את דברי אסיים בהבעת תודה לבעלת השליטה, שרי אריסון, על האמון שנתנה בי, ואני מתחייב לעשות הכל כדי להצדיקו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דני דנקנר, יו"ר בנק הפועלים
מומלצים