שתף קטע נבחר

האב הבחין בשריפה וזעק "הילדים שלי בוערים"

יועז דואדי חזר מתיקון חצות לביתו, כשהתקרב ראה שביתו, בו שהו אשתו וארבעת ילדיו עולה באש. הוא זעק לעבר שכניו: "הילדים שלי בוערים, כל הבית שלי נשרף". בבית החולים הוא קיבל את הבשורה המרה - שניים מילדיו נספו. האב בהלוויה: "מה שהיה צריך לקרות קרה מלמעלה". ממצאים ראשונים של חקירת שרותי הכבאות: נראה כי השריפה נגרמה מנרות דולקים שהושארו על מדף בבית

הטרגדיה בצפת: ב-6:00 בבוקר (יום ב') חזר יועז דואדי (30) לביתו בצפת מתיקון חצות שערך בקבר רבי שמעון בר-יוחאי במירון. כשהתקרב לביתו הוא הבחין בעשן מיתמר מהמקום. יועז שהבין כי אשתו וארבעת ילדיו הקטנים נמצאים בסכנה, טיפס על גג המבנה כדי להיכנס פנימה - אך החום הרב מנע ממנו להציל את אשתו וילדיו.

 

בבית החולים "זיו" בעיר, שם אושפז, קיבל האב את הבשורה המרה - שניים מילדיו נספו - אשתו ובתו הגדולה נפגעו באורח קשה ובנו התינוק, שנולד רק לפני שלושה שבועות, נפגע באורח קל. ממצאים ראשונים של חקירת שרותי הכבאות בגליל העלו כי השריפה נגרמה ככל הנראה מנרות דולקים שהושארו על מדף בבית.

 

משפחת דואדי, ההורים יועז ועטרה (26) החברים בחסידות ברסלב, הגיעו לצפת לפני 12 שנה. בעיר נולדו לזוג ארבעה ילדים רעיה (בת 6), שיראל (בת שנתיים), אלישיב (בן שנה) ונריה (בן שלושה שבועות). נחי, מכר של המשפחה, סיפר ל-ynet על רגעי האימה שעברו על האב: "הוא שמע את זעקותיה של אשתו והחל לצעוק לעבר השכנים 'הילדים שלי בוערים, כל הבית שלי נשרף'.


הבית השרוף של משפחת דואדי (צילום: אביהו שפירא)

 

"השכנים מיהרו להזעיק את כוחות ההצלה, ובמקביל ניסו ולפרוץ בעצמם את דלת הדירה. זמן קצר לאחר שהגיעו בני המשפחה לבית החולים התבררה הטרגדיה, עם פטירתם של שיראל ואלישיב. בצהריים, שעה קלה לפני הלוויה, הלך יועז לבקר את נריה הפעוט שאושפז במחלקת הילדים בבית החולים במצב קל עד בינוני לאחר ששאף עשן. רעייתו, עטרה ובתו רעיה, שנפצעו באורח קשה, הועברו לקבלת טיפול לבית החולים רמב"ם בחיפה. השתיים אינן יודעות על האסון שפקד את משפחתן".

 

נחי הוסיף כי עטרה "עברה תלאות לא פשוטות עד שהביאה לעולם את ילדיה והם היו האושר שלה ושל יועז".

 

לבית המשפחה בשכונת גני-הדר, שנשרף כמעט כליל, הגיע ראש עיריית צפת, ישי מימון. העובדים הסוציאלים שבאו איתו שוחחו עם קרובי המשפחה והשכנים שהיו עדים למקרה. בעירייה בודקים את יציבות הבניין בו אירעה הדליקה על-מנת לבדוק האם הוא ראוי למגורים.

 

בשעות הצהריים ליוו מאות את שני הפעוטות בדרכם האחרונה. האב יועז שוחרר מבית החולים כדי להשתתף בהלוויה. בהלוויה הוא התייחס לאובדן שפקד אותו ואת בני משפחתו: "אני מקבל את הדין באהבה. הקדוש ברוך הוא נתן והקדוש ברוך הוא לקח. קיבלנו מתנה נפלאה לשנתיים ועכשיו אנו מחזירים אותה. חיכינו זמן רב לשני הילדים הללו וכשמם כן הם היו- שיר אל ואל ישיב. אנחנו במבחן משמיים ומבטיחים להתחזק ולהתפלל כי הם יגיעו השמימה הישר אל רבי נחמן מברסלב. לבי שלם ואין בי כעס, מה שהיה צריך לקרות קרה מלמעלה. כעת אני מתפלל לשלומה של אשתי ושל ילדי הנוספים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבית נשרף כמעט כליל
צילום: אביהו שפירא
האם והבת הגדולה פונו לרמב"ם
צילום: אביהו שפירא
מומלצים