שתף קטע נבחר

אילון לברק: לא אכנס לממשלה בשום תפקיד

עמי אילון הזים את השמועות שקשרו אותו לתיק החינוך. בפגישה בין השניים גם דחה אילון את הצעתו של יו"ר העבודה לכהן כשר בלי תיק

"לא אמלא את תפקיד שר החינוך" - כך אמר הערב (א') ח"כ עמי אילון ליו"ר העבודה, אהוד ברק בפגישה שקיימו השניים במשכן הכנסת. במהלך הפגישה הציע לו ברק להיכנס לממשלה כשר בלי תיק אולם אילון דחה הצעה זו ובכך למעשה סתם את הגולל על האפשרות שיהיה חלק מממשלת אולמרט ועמד בהבטחתו שנתן לפני הפריימריס לבוחריו.

 

לפני הפגישה עם ברק נועד אילון עם שר הרווחה, יצחק הרצוג, ועם יו"ר מטה העבודה, עו"ד אלדד יניב. בפגישה עלו אפשרויות שונות לגבי שיבוצו של אילון, ובין השאר עלתה האפשרות כי ימונה כשר במשרד הביטחון.

 

בתום כינוס שקיים אתמול עם ח"כ אבישי ברוורמן בבית המפלגה בתל-אביב, שוחח אילון עם מקורבי ברק, והודיע כי אינו מעוניין בתיק. מוקדם יותר אחר הצהריים שוחח ברק עם שרת החינוך, יולי תמיר. הפגישה עסקה בנושאים פוליטיים, ובכירים בעבודה אמרו: "זו היתה פגישה טובה מבחינתה של תמיר. עושה רושם שאין סכנה למקומהּ במשרד החינוך".

 

בכינוס שקיים אתמול שלח אילון מסרים מרגיעים לעברהּ של תמיר ואמר: "יולי, אין צורך להיכנס לפאניקה. אנחנו לא עוסקים בתיקים. אנחנו לא עוסקים בקומבינות ודילים".

 

בסוף השבוע נפוצו שמועות ודיווחים בכלי תקשורת שונים, ולפיהם צפוי ברק להדיח את תמיר ולמנות במקומהּ את אילון. מנגד פורסם ב-ynet כי אילון צפוי לוותר על תיק החינוך, על מנת לא להיתפס כפוליטיקאי העוסק ב"דילים" פוליטיים מלוכלכים, או כמי שפעל להדחת שרה בממשלה על מנת לדאוג לכסא בעבורו.

 

לאחר ישיבת סיעת העבודה בכנסת, נפגש אילון עם יו"ר העבודה לשעבר, ח"כ עמיר פרץ, ועידכן אותו בהחלטתו. כמו כן שוחחו השניים על המשך שיתוף פעולה פוליטי ביניהם. הן אילון הן ברוורמן הבטיחו אמש כי בכוונתם לסייע לברק כדי לחזק את המפלגה ולהחזירה לשלטון.

פורסם לראשונה 25/06/2007 18:40

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אין צורך בפאניקה". אילון
צילום: איי אף פי
"אין סכנה". תמיר
צילום: אמיר כהן
מומלצים