שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  לקראת חקיקה: לא ייובאו תמרוקים שנוסו על בע"ח
  מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה הצעת חוק האוסרת לייבא מוצרי קוסמטיקה וניקיון שנוסו על חיות. "הכנסת הוכיחה רגישות לסבל מיותר של בעלי-חיים", אומר מגיש ההצעה ח"כ גדעון סער

  ברוב מוחץ, אושרה אתמול (ג') בקריאה ראשונה הצעת חוק האוסרת על ייבוא מוצרי קוסמטיקה וחומרי ניקוי שנוסו על בעלי-חיים. 12 חברי כנסת תמכו בהצעה, שהובאה לאישורה של מליאת הכנסת, לעומת מתנגד ונמנע אחד. "הכנסת הוכיחה שוב שהיא ערה ורגישה לסבלן של חיות", מתגאה ח"כ גדעון סער, מגיש ההצעה - ומדגיש כי אישורה בקריאה השנייה והשלישית עלול להיתקל בהתנגדות התעשיינים והיבואנים שלא נכחו בדיון.

   

  בחודשים האחרונים סער מוביל מהלך חקיקה נרחב בנושאי זכויות בעלי-חיים. בחודש שעבר אושרה הצעת החוק שלו לאסור ניסויים בחיות בתעשיית הקוסמטיקה והניקיון בישראל, והוא מקווה שגורל ההצעה הנוכחית יהיה זהה. שתי הצעות

  החוק נכתבו בהשראת החקיקה המתקדמת במדינות האיחוד האירופי, האוסרות על שיווק מוצרים שנוסו על בעלי-חיים מחודש מרץ 2009.

   

  לדברי הח"כ הרב מיכאל מלכיאור, יו"ר ועדת החינוך של הכנסת שתמך בהצעה, "לא מדובר במוצרים שמשפיעים על חייו ובריאותו של האדם, ולכן אנו לא יכולים לסבול שימוש במוצרים שנוסו על בעלי-חיים". עוד ציין מלכיאור כי "המוסר היהודי, כמו גם השכל הישר והמוסר הבסיסי של חברה, מתקוממים נגד ניסויים בחיות, על אחת כמה וכמה למטרות שאינן רפואיות".

   

  "החוקים נגד ניסויים אכזריים ומיותרים בבעלי-חיים לצורך ייצור חומרי ניקוי ותכשירי קוסמטיקה הם הוכחה לכוחו של הציבור", מסכמת ענת רפואה, ראש המחלקה להגנת בעלי-חיים במעבדות בעמותת "תנו לחיות לחיות". "רק בזכות המחאה הציבורית והחרם הצרכני על חברות שמבצעות ניסויים כאלה, יכולה הכנסת להעביר את החוקים החשובים הללו ולהציל מאות אלפי חיות מעבדה מגורל אכזר".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים