שתף קטע נבחר

מראה חדש ל-Google Docs ו-Google News

גוגל תשיק היום (ד') גירסה חדשה של שירות התמונות Picasa Web המיועדת למכשירים ניידים. על פי החברה, נוכל מעכשיו להתרברב בתמונות שצילמנו בלא להזדקק למחשב, ממש מכאן (בזמן כתיבת שורות אלו, הקישור עדיין לא זמין). 

 

שוקלים להעביר את הדואר הארגוני ל-Google Apps? בין אם הסיבה למעבר היא קריסת שרת או סיבה אחרת, הגירסאות המתקדמות של Google Apps (אלה שבתשלום - Premier ו-Education) יסייעו לכם במעבר חלק לפלטפורמה חדשה ויעבירו את המידע של הארגון לביתו החדש. (שרתים התומכים ב-IMAP בלבד). עכשיו שמישהו יסביר לנו כיצד אפשר להעביר ג’יגות של מידע, שרת ה-Exchange למשל, עם מהירות ה-upload המקובלת בארץ?

 

מראה חדש גם ל-Google Docs, הבייבי התל אביבי של גוגל. מלבד שיפורים משמעותיים בממשק המשתמש, הוסיפה גוגל גם מספר פיצ’רים חדשים, הכוללים חלוקה לתיקיות (ותגים) והשלמה תוך כדי הקלדה. ממש כמו ב-Excel.

   


מראה חדש

 

ועוד בשורה טובה: Google Reader, קורא RSS הפופולרי, הוסיף בשעה טובה תמיכה לתכנים שנכתבו מימין לשמאל - RTL.

 

ולסיום: מעגלים פינות עם Google AdSense. גוגל הוסיפה שני עיצובים חדשים למודעות תלויות-הקשר המוצגות על ידי רשת השותפים. כעת יוכלו בעלי האתרים ובלוגים, המציגים פרסומות של גוגל, לבחור גם בבאנר בעל פינות מעוגלות או פינות מעוגלות עוד יותר.

 


 

מתוך הבלוג "מחפש את גוגל"

 

גל מור מוסיף:

 

גוגל השיקה ממשק חדש לאתר החדשות האוטומטי Google News באנגלית. במסגרת החידוש, הצד השמאלי של המסך הופקע לטובת גלריה של תמונות של אירועים חדשותיים. מתחת כל תמונה מופיע כיתוב קצר המתייחס לאירוע החדשותי. מעבר העכבר מעל התמונה יבליט אוטומטית את הכותרת הטקסטואלית של הידיעה מתוך שורת כותרות המופיעה בצד ימין. לחיצה על התמונה תפנה ישירות לידיעה.

 

הממשק החדש מבוסס על טכנולוגיה של Neven Vision, חברה שנרכשה על ידי גוגל. התכונה החדשה מעניינת ונעימה לעין, אך אינה בהכרח נוחה יותר. תמונות חדשותיות לא בהכרח מספרות את הסיפור המלא ואינן שקולות לכותרת טובה. כדי להבין במה מדובר הגולש צריך להעביר את העכבר מתמונה לתמונה. זו דוגמה לקלאסית לשדרוג שאינו מציע שיפור אמיתי. אולי מדובר בסימן לבאות לקראת השקת נגן וידאו ב-Google News, אך מוטב לגוגל לשלב את נגן הווידאו ביחד עם הממשק הקלאסי.

 

עוד בבלוג:

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים