שתף קטע נבחר

המתלוננות יוצאות לקרב נגד מזוז: רוצות משפט

"זוהי החלטה תמוהה ומקוממת. אני מתוסכלת ומבקשת להופיע בבית המשפט", אמרה הבוקר המתלוננת א' ממשרד התיירות, מי שקצב הואשם בכתב האישום המקורי באינוסה. המתלוננת א' הראשונה שלא תיכלל כלל בכתב האישום הגישה בג"ץ נגד היועץ מזוז. מבקשת למנוע את ההכרזה הצפויה אודות עסקת הטיעון

"אני מתנגדת לעסקה. זו החלטה תמוהה ומקוממת, במיוחד לנוכח העובדה שהתיק מוצק והראיות טובות. אני מתוסכלת מההחלטה ואני מבקשת להופיע בבית המשפט", כך מסרה הבוקר (יום ה') המתלוננת א' ממשרד התיירות, באמצעות פרקליטה, עו"ד משה מרוז - בהתייחסות ראשונה לעסקה הצפוייה להיחתם היום בין הנשיא היוצא קצב לפרקליטות.

 

גם א' מבית הנשיא, שנמחקה לחלוטין מכתב האישום, יוצאת הבוקר נחרצות נגד השינויים בכתב האישום. הבוקר הגישה עתירה לבג"ץ על מנת למנוע ממזוז להודיע על הסדר הטיעון בטרם תביע עמדתה, כנדרש בחוק. לעתירה מצורפת בקשה לצו מניעה למסיבת העיתונאים, שהיועץ מזוז אמור לקיים בשעה 11:15.

 

עורכת דינה של א', כנרת בראשי,

 אמרה אמש: "זהו יום שחור. למרות שקצב מודה ששיקר לאורך כל הדרך, היועץ המשפטי שאמור היה להגן על א' הקורבן נכנע ללחצי פרקליטי הצמרת של קצב שהילכו עליו אימים בלי שהציגו לו עובדה אחת חדשה. צר לי שהפרקליטות ויתרה על עשיית צדק, אבל זו האמת של א' ואלה החיים שלה. אנו לא מתכוונים להיכנע עד שהצדק ייצא לאור".

 

במסגרת עסקת הטיעון, עליה אמור להודיע היועץ מזוז בשעה 11:00 בבוקר, לגבי המתלוננת א' ממשרד התיירות ישונה סעיף האישום מאונס למעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות על ניסיון לנשיקה. סעיף דומה - על הטרדה מינית - יוצמד למתלוננת ל'. בשעה 11:00 לפני הצהריים ימסור היועץ המשפטי לממשלה הודעה בנושא.

  

על פי המסתמן כעת, כתב האישום לא יכלול כל התייחסות למתלוננת א' הראשונה - עובדת בית הנשיא - והיא תימחק ממנו לחלוטין. סעיפי האישום שנגעו ליתר המתלוננות הוסרו מכתב האישום המחודש.

 

מקורביו של הנשיא אמרו אמש בעקבות הפרסומים על העסקה: "הנשיא, ככל הנראה, יסכים לעיסקת הטיעון רק בגלל הסבל הרב שעברה משפחתו בשנה האחרונה". עוד הוסיפו כי כפי שעולה מעסקת הטיעון המתגבשת, נרדף קצב במשך תקופה ארוכה וכעת הגיע הזמן לנקות את שמו.

 

כבר לפני כחודש פורסם לראשונה ב"ידיעות אחרונות" וב-ynet כי הפרקליטות ועורכי דינו של קצב קיימו מגעים על-מנת לבחון האם ניתן להגיע להסדר טיעון בתיק זה. בכירים בפרקליטות המדינה, פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנל, ומנהלת המחלקה הפלילית, עו"ד אפרת ברזילי, סברו כי אין די ראיות בכתב אישום כנגד הנשיא קצב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
קרב מול היועץ. מזוז
צילום: ניב קלדרון
צילום: גיל יוחנן
בג"ץ. א' מבית הנשיא
צילום: גיל יוחנן
התנגדות לעסקה. הנשיא היוצא קצב
צילום: חגי אהרון
מומלצים