שתף קטע נבחר

מסתמן: רוני בר-און ימונה לשר האוצר

שר הפנים רוני בר-און עומד כנראה להיות המנצח הגדול בסבב תיקים שאותו ישלים בקרוב ראש הממשלה, אהוד אולמרט. הוא ימונה לשר אוצר, במקום אברהם הירשזון שהתפטר. אולמרט בוחן את האפשרות למנות את חיים רמון למשנה לראש הממשלה במקום שמעון פרס

סבב תיקים קרוב בממשלה: ראש הממשלה, אהוד אולמרט, מתכוון למנות את רוני בר-און לשר האוצר. כך התברר הערב (יום א') בתום סבב דיונים שקיים בנושא. הוא שוקל למנות את חיים רמון למשנה לראש הממשלה ולשר בלי תיק. את תפקיד המשנה לראש הממשלה מילא עד כה שמעון פרס, שיכהן בקרוב כנשיא המדינה.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה טרם גיבש את איוש כלל התפקידים בממשלה במסגרת הסבב שאמור להיגמר עד יום רביעי, לכן לא נוכל להתייחס לכל פרסום בנושא". מקורבי אולמרט אישרו כי רוני בר-און הוא אכן המועמד המוביל לתפקיד שר האוצר.

 

בכירים העוסקים במלאכת שיבוץ האישים יחד עם אולמרט, אמרו ל-ynet: "ההחלטה על סבב השרים כולו תתקבל מחר אצל ראש הממשלה ולאחר מכן ייערכו התייעצויות. בשלב זה, מדובר רק בכיוונים של חשיבה ולא בהחלטות. כך או כך, אם ייפלו החלטות ביום רביעי, תכונס כנראה ישיבת ממשלה לאשר את הסבב".

 

בכיר מאוד בלשכת אולמרט אמר: "אם רוני בר-און אכן יילך לאוצר, הרי שחיים רמון צריך פתרון אחר. רמון מעוניין להיות גורם משפיע בממשלה, אך הוא טרם החליט וכך גם ראש הממשלה". גורם בכיר אחר בלשכה אמר: "האמת היא שראש הממשלה טרם החליט. רק מחר יגובש הסבב. ההתייעצויות של ראש הממשלה נמשכות. אין עדיין החלטות, מקסימום מדובר במגמות".

  

בלשכתו של שר הפנים רוני בר-און, המועמד לשר האוצר, נאמר שנכון לעכשיו אין כל שינוי במעמדו. "לא קיבלנו כל הודעה ממשרד ראש הממשלה על החלטה שנפלה בנושא". 

 

השר אברהם הירשזון הודיע בסוף השבוע לראש הממשלה שהוא מתפטר מהממשלה. במכתב ההתפטרות שלו כתב הירשזון: "החלטתי, מתוך אחריות אישית, כי ראוי שאפרוש מהממשלה ואפנה את מקומי למינוי של שר אוצר אשר יתרכז כל כולו בהמשך הובלת המשק הישראלי לגידול בצמיחה, שימור בתעסוקה ומאבק בעוני". ההתפטרות תיכנס לתוקף בתוך 48 שעות ואולמרט הודיע שימנה שר חדש עד ליום רביעי, השבוע.

 

הירשזון הודה בסוף המכתב לאולמרט, ידידו האישי, על "הגיבוי האישי והמקצועי, החברות האמיצה והעידוד ששאבתי ממך לאורך כל תקופת כהונתי, מצרכים נדירים בזמננו". ראש הממשלה יידע את השרים הבוקר בפתיחת ישיבת הממשלה. לדברי אולמרט, הירשזון הודיע על התפטרותו בעקבות החקירה הפלילית נגדו - וזאת למרות שהוא משוכנע לחלוטין שהוא חף מפשע.

 

שר האוצר לשעבר השעה את עצמו לפני מעט יותר מחודשיים, בעוד החקירה נגדו צוברת תאוצה. בהודעתו אז לראש הממשלה קצב הירשזון את תקופת ההשעייה לשלושה חודשים. ראש הממשלה אהוד אולמרט החזיק בתיק האוצר מאז. גורמי חקירה אמרו בעבר כי יש די ראיות להעמיד לדין את שר האוצר וכי החשדות נגדו מתמקדים בעבירות של גניבה בידי מנהל, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט מינה
צילום: איי פי
צילום: גיל יוחנן
שר אוצר חדש. רוני בר-און
צילום: גיל יוחנן
חיים רמון יכהן כמשנה לראש הממשלה
צילום: ניב קלדרון
מומלצים