שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית ב-7 מיליון ש' נגד מסעדה בגין עישון
מסעדת פוקצ'טה בירושלים נתבעה בפעם השנייה בגין אותה עבירה - הפרת החוק להגבלת העישון במקומות ציבוריים. בתביעה שהוגשה בעבר פיצה בית המשפט את התובעת ב-1,000 שקל. כעת מבקשים התובעים, וביניהם התובעת מהעבר, להכיר בתביעה כייצוגית

נמשך מאבק נגד המעשנים במקומות בילוי ציבוריים. תביעה חוזרת הוגשה היום (ב') נגד מסעדת פוקצ'טה בירושלים, על כך שאינה אוכפת את החוק נגד עישון במקומות ציבוריים, וזאת למרות שכבר נתבעה בגין אותו עניין לפני כשנה.  התובעים, דן מן ואירית שמש, מבקשים להכיר בתביעה כייצוגית ולחייב את המסעדה בפיצוי קבוצת התובעים בסכום של 7 מיליון שקל. 

 

בתביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד עמוס האוזנר, טוען התובע מן, כי אין במסעדה שילוט האוסר על עישון במקום, על השולחנות מונחות מאפרות בניגוד לחוק ואין שטח המוקצה למעשנים, וללא מעשנים בנפרד.

 

על פי כתב התביעה, ב-28 למאי 2007 הגיע התובע עם חברתו למסעדה ומבלי שנשאל, הובל מייד למקום ישיבה של מעשנים. "זה היה בחלק התחתון של המסעדה (חלק שמהווה כ-60-70% מהמסעדה), ולא היה במקום כל שלט המורה על איסור העישון במקום או חלק ממנו", נכתב בתביעה.

 

"בשלב מסוים", טוען התובע, "בעוד אנו אוכלים את ארוחת הערב, התחילו אנשים שישבו מסביבנו להדליק סיגריות. ביקשנו מהמלצרית בצורה מנומסת

שתבקש מהם לכבות את הסיגריות. המלצרית הסתכלה עלינו במבט מוזר, וענתה שזהו אזור עישון והחלק שאסור בו העישון נמצא בחלק העליון של המסעדה והוא סגור כרגע. אמרנו לה שהעשן מפריע לנו והיא אחרי גמגומים ומבטים מאוד לא נחמדים אמרה לנו שהיא תבדוק מה אפשר לעשות. כעבור כמה דקות היא חזרה אלינו ואמרה שאם הסועדים האחרים ידליקו שוב סיגריות אנו נוכל לעבור לשולחן אחר (שנמצא 2 מטר מהשולחן שלנו ועדיין בתוך איזור עישון). הסברנו לה שלדעתנו החוק אומר שאסור להם לתת לאנשים לעשן פה אבל היא אמרה שאנו טועים. לאחר מכן ראינו אותה מדברת עם מי שנראה כאחראי משמרת, מצביעה עלינו וצוחקת".

 

התובעת השנייה, אירית שמש, כבר הגישה בעבר תביעה נגד המסעדה, ולאחר שבית המשפט פסק לה פיצוי בגובה הארוחה בסך 150 שקל, הגישה התובעת ערעור לעליון, שהתקבל, וזכתה לפיצוי של 1,000 שקל.

    

"במקרה שלנו כל המסעדה היתה 'חדר עישון' אחד גדול", טוען מן בתביעה החדשה, "ובתקופה של כמעט שנה מאז שניתן פסק הדין הקודם, מופרות הוראותיו של החוק, ושל פסק הדין של בית המשפט העליון, הפרה בוטה וקיצונית - הפוגעת בכל מי שמבקש להיות במסעדה 'פוקצ'טה' ולשמור על בריאותו מפני נזקי העישון, ועל חירותו של האדם שלא להיחשף שלא מרצונו לעשן הסיגריות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
כל התגובות לכתבה "בקשה לייצוגית ב-7 מיליון ש' נגד מסעדה בגין עישון"
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים