שתף קטע נבחר

נדחה בשבוע הדיון על עסקת הטיעון עם קצב

פרקליטות המדינה פנתה לבג"ץ וביקשה עוד 48 שעות כדי להגיש את תשובתה לעתירות נגד עסקת הטיעון עם משה קצב. בית המשפט העליון נעתר לבקשה ודחה את הדיון בשבוע. פרקליטי קצב: "דמו הותר בסצנות רחוב המזכירות העלאה למוקד"

בית המשפט העליון קבע הערב (יום ב') כי הדיון בנושא עסקת הטיעון עם הנשיא לשעבר, משה קצב, יידחה בשבוע. בכך קיבל את בקשת הפרקליטות לדחייה במועד הגשת התשובות לעתירה שהוגשה.

 

שופט בית המשפט העליון, סלים ג'ובראן, קיבל את בקשת הפרקליטות ואיפשר לה להשיב על העתירות נגד עסקת הטיעון עד ליום חמישי הקרוב. לאחר שתגיש המדינה את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, תינתן אפשרות לעותרים להגיב על תשובת המדינה. לשם כך הקצה סלים ג'ובראן זמן עד ליום ראשון הבא (8 ביולי).

 

מיד לאחר מכן יישב השופט סלים ג'ובראן ויחליט אם יש מקום לקיים דיונים בעתירה ואם כן, נשיאת בית המשפט העליון תקבע הרכב של שלושה שופטים או יותר, שידון בתיק כנראה כבר בתחילת השבוע הבא.

 

אתמול המליץ גו'בראן לפרקליטות שלא להגיש את כתב האישום בעניין קצב לבית המשפט השלום עד לדיון בעתירות. הפרקליטות נענתה לבקשה והודיעה שאינה מתכוונת להגיש את עסקת הטיעון לאישור בית משפט השלום בירושלים עד לדיון בעתירות, על מנת שלא יהיה דיון עקר.  

 

פרקליטיו של נשיא המדינה לשעבר, עו"ד אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואבי לביא, השיבו לעתירות נגד עסקת הטיעון בשפה חריפה וציורית במיוחד: "החזתה עין בישראל מסע הכפשה ושיסוי כזה הנערך עתה לנשיא לשעבר? דמו הותר בסצנות רחוב המזכירות העלאה למוקד בימי הביניים של מכשפות שדינן נגזר על ידי ההמון".  

 

עוד כתבו: "כאילו אין דין ואין משפט ואין שופט, בכיכר הראשית של העיר ובכיכר התקשורת מעלים היום על המוקד את קצב וסורקים את בשרו במסרקות ברזל, והאבנים נוחתות על כל פיסת גוף והפרשנים המשפטיים, שנפשם מזדעזעת לכל עיוות דין, במקרה הזה מלקקים בשפתיהם בהנאה ומצקצקים בלשונם כך יאה וכך נאה".

 

הפרקליטים התפייטו: "אחרון הנבלים, רוצחי המונים, פושעים כנגד האנושות, רוצחים שפלים של ילדים, אנסים סדרתיים, סוחרי סמים המרעילים נפשותיהם של אוכלוסיות שלמות, ראויים וקיבלו משפט הוגן, ואילו קצב נזרק אל הכלבים שילקקו את דמו כפי שעשו לאחאב המלך".  

 

נשיאות הכנסת דחתה את בקשותיהם של חברי כנסת שונים לקיים דיון במליאה על רקע עסקת הטיעון שנחתמה עם הנשיא לשעבר, משה קצב. לנשיאות הוגשו תשע בקשות של חברי כנסת שונים, אולם הן נדחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה קצב
צילום: איי פי
העלו אותו על המוקד. עו"ד אביגדור פלדמן
צילום: חיים צח
מומלצים