שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: נתניהו מקדים את הפריימריז

מרכז הליכוד יתבקש לאשר את ההחלטה בשבוע הבא. רוב חברי הסיעה תומכים בנתניהו, וההערכות הן שסילבן שלום יפסיד שוב בהתמודדות. יובל שטייניץ: "הגיע הזמן ללכד את השורות מאחורי מנהיגותו של נתניהו - האיש שהוכיח עצמו כראש ממשלה וכשר אוצר". מקורבי שלום: "שמחים ומברכים על ההחלטה"

אחרי שמפלגת העבודה בחרה מנהיג חדש, החליט הערב (יום ב') גם יו"ר הליכוד, ח"כ בנימין נתניהו, להקדים את הפריימריז לראשות תנועתו. בהודעה שפרסמה לשכת נתניהו, נמסר: "יו"ר הליכוד סבור כי המפלגה חייבת להתגבר על המחלוקות מבית, ולסיים את ההתמודדות הפנימית, כדי שתוכל להתלכד ולהפנות את כל המאמצים למערכת הבחירות הכלליות".

 

לאחר התייעצויות שנמשכו כמה שבועות - ולאחר התלבטויות רבות - החליט נתניהו, כפי שפורסם כבר אמש ב-ynet, כי יש להקדים את הבחירות המקדימות ולקיימן תוך זמן קצר. מרכז הליכוד יתכנס בשבוע הבא, על מנת לדון בהצעת היושב ראש, וכדי להצביע על המועד שבו ייתקיימו הפריימריז.

 

מקורבי סילבן שלום, הנחשב למתמודד החזק מול נתניהו, אמרו בעקבות ההודעה: "אנו שמחים ומברכים שמר נתניהו נענה לדרישה של סילבן שלום לקיים פריימריז. זהו דבר חיובי ונכון כדי לשמור על כללי משחק הוגנים מוגדרים ומוסכמים".

 

גם חברי כנסת נוספים בסיעת הליכוד - בהם ישראל כץ, לימור לבנת ויובל שטייניץ - תומכים בהקדמת הבחירות. ח"כ שטייניץ אמר בעקבות החלטת נתניהו כי הוא מתייצב לצדו: "הגיע הזמן ללכד את השורות מאחורי מנהיגותו של נתניהו - האיש שהוכיח עצמו כראש ממשלה וכשר אוצר, הצליח להשיב את הביטחון האישי לאזרחי ישראל, ולהוביל את הכלכלה מהתרסקות לצמיחה אדירה.

 

"לצערי, קריאת התיגר נמשכת מצדו של אחד מחברינו, וזה מחייב פריימריז נוספים, על מנת שנוכל להגיע לבחירות הבאות מחוזקים ומלוכדים". גם משה פייגלין, יו"ר מנהיגות יהודית, הודיע כי בכוונתו להתמודד על ראשות התנועה.

 

היריב העיקרי של נתניהו הוא ח"כ סילבן שלום, שדרש לקיים פריימריז כבר לאחר הבחירות הכלליות ב-2006. באחרונה החל שלום במתקפה חריפה נגד נתניהו, האשים אותו באי הנהגת האופוזיציה כראוי, ואף החל להיערך לפריימריז. בשבוע שעבר ערך שלום כנס בביתו שברמת-גן, בו השתתפו כ-200 פעילים.

 

בכנס קרא שלום לאנשיו להיערך לבחירות, ולפעול להחלפתו של נתניהו. אלא שלמרות המיליטנטיות ששלום מפגין, רוב חברי סיעת הליכוד תומכים בנתניהו, וההערכות הן כי שלום יפסיד שוב בהתמודדות. כמו כן, לא ברור עדיין האם קיימת אפשרות לשריין את המקום השני ברשימה בעבור המפסיד בבחירות המקדימות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"להתגבר על המחלוקות". נתניהו
צילום: גיל יוחנן
היריב העיקרי. שלום
צילום: דודי ועקנין
מומלצים